Odkryj wrotkarstwo alpejskie i chodź na bezpłatne warsztaty

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Inline Alpine to dyscyplina sportowa łącząca jazdę na rolkach i slalom narciarski, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce. Wszystkie osoby, które chcą spróbować swoich sił w tym sporcie mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach, które odbywają się na PGE Narodowym.

Wrotkarstwo alpejskie narodziło się w 1999 roku w Szwajcarii i szybko znalazło entuzjastów w Austrii, Czechach, Włoszech, Niemczech czy Japonii. Pierwsze zawody o Puchar Europy rozegrano w 2004 roku, a od 2010 roku rozgrywany jest Puchar Świata, który zajął ich miejsce.

Zawodnicy startują z nachylonej powierzchni, a jazda odbywa się po asfalcie. Na strasie zjazdu rozstawione są przegubowe tyczki, które jak w narciarskim slalomie omijają sportowcy. W ramach Inline Alpine wyróżniono konkurencje takie jak slalom, slalom gigant i slalom równoległy.

Warszaty Inline Alpine na PGE Narodowym organizowane są przez Klub Sportowy TST Warszawa. Warsztaty są bezpłatne i może wziąć w nich każda osoba, która chce spróbować swych chęci. Uczestnicy warsztatów powinni mieć ze sobą rolki, ochraniacze oraz kask (np. do jazdy na rowerze). W sporcie dominują rolki z kołami o średnicy 110 mm, jednak ćwiczenia można bez problemów wykonywać w klasycznych modelach używanych do rekreacji. Organizator zapewnia kije.

Warsztaty zaczynają się od sportowej rozgrzewki bez rolek, następnie ich uczestnicy wykonują ćwiczenia (na rolkach) i zapoznają się z techniką jazdy Inline Alpine. Spotkaanie kończy się omówieniem zajęć i ćwiczeniami rozciągającymi.

Najbliższe warsztaty Inline Alpine odbędą się 29 września w godzinach 18.00 – 20.00 na asfaltowej nawierzchni przy bramie nr 11 PGE Narodowego.