Szpital tymczasowy na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Przed PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa związana z powstaniem szpitala tymczasowego na stadionie. — Dla nas wszystkich to wielkie wyzwanie — mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. — To nie jest szpital na teraz. Musimy jednak myśleć o różnych scenariuszach. Chcemy, aby szpital osiągnął gotowość jak najszybciej, ale mamy nadzieję, że te miejsca nie będą wykorzystywane — podkreślał.

W konferencji wzięli udział także minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz dr Artur Zaczyński. Minister Michał Dworczyk zaznaczył, że przygotowywany na PGE Narodowym szpital tymczasowy będzie pierwszym z całej serii takich placówek, kolejne będą przygotowywane w wybranych województwach. Szpital na stadionie będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

— Chcemy przygotować w pierwszym etapie 500 łóżek: 50 dla osób na intensywnej terapii, pozostałe dla osób z objawami wymagającymi leczenia tlenoterapią, ale nie wymagającymi użycia respiratorów. Docelowo chcemy, aby była możliwość powiększenia liczby łóżek do tysiąca sztuk — dodawał minister Dworczyk.

— Szpital będzie zabezpieczeniem dla mieszkańców Warszawy, mieszkańców Mazowsza. W najbliższym czasie jesteśmy gotowi otworzyć sieć takich szpitali w Polsce — mówił Mariusz Kamiński, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szpital tymczasowy na PGE Narodowym będzie nadzorowany przez dr Artura Zaczyńskiego z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

— Widzimy, że pandemia jest groźna i postępująca. Doświadczenie, które ma Centralny Szpital Kliniczny MSWiA chcemy przenieść na zaprojektowany już szpital tymczasowy. W szpitalu pacjenci będą mieć dostęp do wszystkich najważniejszych badań — zaznaczał dr Zaczyński.

W związku z przygotowywaniem szpitala tymczasowego w przestrzeniach PGE Narodowego, od 19 października 2020 roku arena jest zamknięta dla odwiedzających. Dlatego też wszystkie bramy stadionu są zamknięte, a działanie stałych atrakcji jak wycieczki z przewodnikiem czy punkt widokowy zostaje zawieszone do odwołania.