Konferencja prasowa zapowiadająca Mistrzostwa Europy Amp Futbol

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca mistrzostwa Europy Amp Futbol, które rozpoczynają się już 12 września w Krakowie. - PGE Narodowy to dom reprezentacji Polski, która świętowała tutaj wielkie sukcesy. Mamy nadzieję, że jest to także zapowiedź sukcesów reprezentacji Polski w Amp Futbol - mówił prowadzący spotkanie Artur Kurzawa.

Na konferencji obecni byli m.in. trener reprezentacji Amp Futbol Marek Drogosz, kapitan reprezentacji Amp Futbol Przemysław Świercz, Sekretarz Stanu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka, prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.                    

- PGE Narodowy jest domem polskiej reprezentacji. To miejsce, gdzie nasza reprezentacja nie przegrała od prawie 7 lat. Miejmy nadzieję, że to będzie dla Was dobry znak i przyniesie szczęście na mistrzostwach Europy. Cała Polska trzyma za Was kciuki. Powodzenia - mówił na rozpoczęcie konferencji prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

Podczas konferencji zobaczyliśmy także prezentację 13 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy w Krakowie.

- To, że spotkamy się tutaj w takim miejscu jest dla mnie czymś wyjątkowym. Wspominam w takich chwilach nasze pierwsze treningi 10 lat temu. Nikt wtedy o tej dyscyplinie nie słyszał w Polsce. Teraz jesteśmy na PGE Narodowym, przed mistrzostwami Europy w Krakowie, a nasze mecze będą transmitowane w telewizji otwartej. To wszystko jest jak sen, niesamowita droga. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili - mówił prezes Polskiego Związku Amp Futbol Mateusz Widłak.

W mistrzostwach Europy w Krakowie weźmie udział 14 zespołów. Turniej odbędzie się w dniach 12 -19 września. Polska zagra w grupie A z Hiszpanią, Ukrainą i Izraelem.