Niesamowite, muzyczne show i blisko 1000 muzyków na PGE Narodowym!

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Blisko 1000 muzyków zjednoczyło się na płycie PGE Narodowego i zagrało 18 największych, rockowych hitów wszech czasów. Na scenie wspierały ich gwiazdy polskiej muzyki takie, jak m.in. Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Doda czy Urszula. Wielkie Granie na PGE Narodowym zostało zorganizowane w ramach obchodów 10. urodzin największego stadionu w Polsce.

Od połowy maja do 17 lipca trwał nabór gitarzystów, perkusistów, basistów i wokalistów z całej Polski, kórzy chcieli zagrać na PGE Narodowym. Selekcji muzyków dokonali liderzy każdej z grup: Jacek Królik (gitara), Wojciech Pilichowski (bass), Michał Dąbrówka (perkusja) oraz Joanna "Ruda" Lazer (wokal). Ambasadorem projektu została natomiast prawdziwa gwiazda i legenda rocka – Jan Borysewicz. Wyselekcjonowana grupa blisko 1000 muzyków pojawiła się na PGE Narodowym na kilka dni przed wydarzeniem, aby ćwiczyć i  testować sprzęt przed  Wielkim Graniem. Uczestnicy na próbach mieli także okazję poznać i zasięgnąć rady u swoich muzycznych idoli, którzy wspierali ich podczas przygotowań oraz w trakcie koncertu.

Wielkie, muzyczne show na PGE Narodowym rozpoczęło się odegraniem słynnego utworu Queen "We Will Rock You". Chwilę później na scenie pojawił się zespół Lady Pank, a cały stadion odśpiewał i odegrał razem z grupą jeden z ich największych przebojów "Mniej Niż Zero".  

Na scenie kolejno pojawiały się następne gwiazdy, a zebrana na widowni publiczność bawiła się przy największych i najbardziej znanych rockowych przebojach. Wśród nich były m.in. "Konik Na Biegunach” Urszuli, "Moje Miasto Nocą" wykonane przez Andrzeja Krzywego, "It’s My Life" z repertuaru Bon Joviego zaśpiewane przez Michała Wiśniewskiego czy "Sweet Child O’ Mine" Guns N’ Roses wykonane przez Dodę

Wielkie Granie na PGE Narodowym było pierwszym takim muzycznym wydarzeniem w Polsce. Arena po raz pierwszy gościła w swoich ścianach aż 1000 muzyków, którzy miesiącami trenowali i przygotowywali się do zagrania koncertu z okazji 10. urodzin stadionu.

Na zakończenie wydarzenia artyści i muzycy odśpiewali "Sto lat" dla PGE Narodowego. Muzyków na arenie pożegnało dodatkowo biało-czerwone konfetti. Przed zejściem ze sceny wszyscy artyści zrobili sobie także wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Wielkie Granie