Biało-Czerwoni wygrywają z reprezentacją Niemiec na PGE Narodowym!

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy pozostaje szczęśliwym miejscem dla polskiej kadry, a Biało-Czerwona Twierdza pozostaje niezdobyta przez reprezentację Niemiec. Piątkowy mecz towarzyski  zakończył się wynikiem 1:0 po golu Jakuba Kiwiora. Spotkanie na największym stadionie w Polsce obejrzało ponad 57 tysięcy kibiców.

Biało-Czerwoni powtórzyli sukces z 2014 roku i drugi raz w historii pokonali reprezentację Niemiec.

Spotkanie miało specjalny charakter ze względu na oficjalne pożegnanie byłego kapitana kadry narodowej, Kuby Błaszczykowskiego. Piłkarz po 109. wystąpieniach w reprezentacji Polski, po raz ostatni zagrał w biało-czerwonych barwach. Przed rozpoczęciem spotkania, w trakcie rozgrzewki, Polacy wystąpili w specjalnych koszulkach, na których widniał wizerunek Błaszczykowskiego - tym gestem chcieli wyrazić swoje podziękowanie dla kolegi z drużyny.

Pierwsza połowa meczu była bardzo udana dla polskiej kadry. Zwycięstwo Biało-Czerwonym zapewnił Jakub Kiwior, który w 31. minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Szymańskiego z rzutu rożnego strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu. Gwiazdą drugiej połowy okazał się Wojciech Szczęsny, który skutecznie bronił wszystkie ataki rywali.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu towarzyskiego!