Zamknij

Wzruszające pożegnanie Błaszczykowskiego na PGE Narodowym! [ZDJĘCIA]

Cóż to był za wieczór! 16 czerwca reprezentacja Polski zmierzyła się na PGE Narodowym z Niemcami w meczu towarzyskim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 po golu Kuby Kiwiora. Mecz był szczególnie specjalny dla Kuby Błaszczykowskiego, byłego kapitana Biało-Czerwonych, który po raz ostatni wystąpił w barwach reprezentacji.

Kuba Błaszczykowski zadebiutował w reprezentacji Polski w 2006 roku, a piątkowe starcie z Niemcami było jego 109. wystąpieniem w koszulce z orzełkiem na piersi. W trakcie swojej 17-letniej kariery, piłkarz strzelił 21 goli dla polskiej kadry.

Zgodnie z tradycją, Błaszczykowski zagrał na murawie symboliczne 16 minut, które nawiązywało do numeru koszulki, z jakim grał w Biało-Czerwonych. W trakcie oficjalnego pożegnania nie obyło się bez łez wzruszenia i podziękowań zarówno dla kibiców, jak i kolegów z drużyny. Piłkarz zszedł z murawy żegnany przez szpaler w wykonaniu zawodników obydwu reprezentacji. 

Serdecznie dziękujemy Kubie Błaszczykowskiemu za wszystkie piękne wspomnienia i życzymy powodzenia w przyszłych sukcesach!