Obchody Święta Wojska Polskiego na błoniach PGE Narodowego!

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

15 sierpnia, pod hasłem “Silna Biało-Czerwona” na błoniach PGE Narodowego odbył się piknik w ramach Centralnych Obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się “Piątką z żołnierzem”, czyli biegiem na dystansie 5 km przygotowanym przez polskie siły obronne. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali udekorowani pamiątkowymi medalami. 

W trakcie pikniku nie mogło zabraknąć różnych atrakcji przygotowanych na ten dzień przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie. Na parkingu zewnętrznym przed PGE Narodowym prezentowany był sprzęt militarny, taki jak czołgi M1A1 Abrams, czołgi K2 i Leopardy, haubice samobieżne K9 i Krab, czy wyrzutnie rakietowe HIMARS. Odbyły się także wyjątkowe pokazy musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Radomiu.

Licznie zgromadzeni goście mieli doskonałą okazję do porozmawiania z m.in. żołnierzami wojsk lądowych, sił powietrznych i marynarki wojennej, którzy chętnie opowiadali o swojej służbie. Na zainteresowanych czekały także stoiska z rekruterami, którzy podpowiadali w jaki sposób dołączyć do szeregów Wojska Polskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!