*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na PGE Narodowym po raz pierwszy odbyły się zawody Drift Masters European Championship i od razu przeszły do historii. Na arenie ustanowiono nowy, światowy rekord publiczności oglądających driftowe zmagania. Rundę w Warszawie zwyciężył Irlandczyk Conor Shanahan, który jednocześnie został też mistrzem Europy Drift Masters 2023.

Zmagania zawodników na arenie obejrzało blisko 55 tysięcy widzów i tym samym największy stadion w Polsce przeszedł do historii driftingowych zawodów na świecie. Najlepszy z Polaków – Paweł Korpuliński zajął podczas rundy w Warszawie trzecie miejsce.

Kibice zgromadzeni na trybunach w trakcie zawodów mogli także zobaczyć wyjątkowy pokaz przygotowany przez ambasadora wydarzenia – znanego Youtubera Buddę. Podczas show pojawiły się m.in. miotacze ognia oraz skaczący na wysokość trzech pięter motocykliści.

Następnie na arenie zobaczyliśmy prezentację TOP 16 zawodników, którzy wyjechali na tor, mogąc chwilę później podziwiać piękną biało-czerwoną kartoniadę na trybunach. Kartoniadzie towarzyszyło także odśpiewanie polskiego hymnu.

Później na arenie pojawili się zawodnicy z TOP 8, a podium szóstej rundy Drift Masters European Championship 2023 ostatecznie prezentowało się następująco:

1. Conor Shanahan (Irlandia)
2. Lauri Heinone (Finlandia)
3. Paweł Korpuliński (Polska)

Wydarzenie na arenie zakończyła ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom,a także efektowny pokaz pirotechniczny. Poniżej galeria zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru na PGE Narodowym.