Polacy remisują z Mołdawią w meczu el. do mistrzostw Europy

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Remisem 1:1 zakończyło się niedzielne spotkanie reprezentacji Polski z Mołdawią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Jedynego gola dla Polaków zdobył w drugiej połowie Karol Świderski.

Mecz z Mołdawią był już dziewiątym spotkaniem Biało-Czerwonych w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Niestety nie rozpoczął on się dla reprezentacji Polski najlepiej. Już w 26. minucie goście wyszli bowiem na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Wojciecha Szczęsnego pokonał Ion Nicolaescu.

Kilka minut później Polacy mogli doprowadzić do remisu, ale po zamieszaniu w polu karnym rywala i strzale głową Pawła Wszołka, bramkarz gości złapał futbolówkę. Reprezentacja Polski była też bliska wyrównania wyniku tuż przed końcem pierwszej połowy. Najpierw dwukrotnie na bramkę gości uderzał Arkadiusz Milik, ale bramkarz rywali nie dał się pokonać. Później groźnie z pola karnego strzelał natomiast Karol Świderski. Piłka jednak poszybowała nad bramką.

Polacy do remisu ostatecznie doprowadzili tuż po przerwie. W 53. minucie po podaniu od Piotra Zielińskiego, Karol Świderski obrócił się z piłką w polu karnym i posłał ją do siatki rywala.

Biało-Czerwoni w drugiej połowie często napierali na bramkę Mołdawii. Tuż przed końcem meczu znakomitą okazję do podwyższenia wyniku miał Jakub Kamiński, ale bramkarz gości popisał się fantastyczną interwencją i wybił piłkę.
Chociaż w doliczonym czasie gry Polacy mieli jeszcze kilka groźnych okazji, ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Poniżej galeria zdjęć z tego spotkania.