Remis reprezentacji Polski z Czechami w meczu el. ME 2024

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Remisem 1:1 zakończyło się piątkowe spotkanie reprezentacji Polski z Czechami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Jedynego gola dla Polaków zdobył na PGE Narodowym Jakub Piotrowski. Biało-Czerwoni niestety nie mają już szans na awans do turnieju bezpośrednio z fazy grupowej.

Dla reprezentacji Polski spotkanie z Czechami było ostatnim, grupowym starciem w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Wygrana była obowiązkiem, aby Biało-Czerwoni mieli jeszcze szansę na awans do tego turnieju po grupowej rywalizacji.

W pierwszej połowie Polacy częściej atakowali bramkę rywala, ale piłka długo nie mogła znaleźć drogi do siatki. Na prowadzenie reprezentacja Polski wyszła dopiero w 38. minucie spotkania. Po dograniu futbolówki w pole karne przez Nicolę Zalewskiego, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wylądowała pod nogami Jakuba Piotrowskiego, który posłał ją do bramki. Był to jednocześnie pierwszy gol tego zawodnika dla seniorskiej reprezentacji.

Do przerwy Polacy prowadzili z Czechami 1:0, ale w drugiej połowie rywale bardzo szybko doprowadzili do remisu. W 49. minucie Tomas Soucek pokonał Wojciecha Szczęsnego i przyjezdni mogli cieszyć się z pierwszego gola w Warszawie.

Kilka minut później Biało-Czerwoni znowu mogli wyjść na prowadzenie, ale znakomitą okazję zmarnował Robert Lewandowski. Po błędzie jednego z rywali, kapitan Polaków znalazł się w bardzo dobrej sytuacji do pokonania bramkarza Czechów, ale piłka nie trafiła w światło bramki.

W 77. minucie Biało-Czerwoni znowu mieli jedną z groźniejszych sytuacji. Niebezpiecznie z rzutu wolnego uderzał Lewandowski, ale bramkarz rywali nie dał się pokonać i złapał futbolówkę. Ostatecznie ani Polacy, ani Czesi nie zdołali wyjść na prowadzenie i mecz zakończył się remisem 1:1. Spotkanie na arenie obejrzało ponad 56 tysięcy widzów.

Reprezentacja Polski nie ma już szans na awans z grupy na mistrzostwa Europy 2024. Polaków czeka teraz walka w barażach.