Wygrana reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Łotwą

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Reprezentacja Polski pokonała Łotwę 2:0 w towarzyskim meczu na PGE Narodowym. Gole dla Polaków strzelali Przemysław Frankowski i Robert Lewandowski. Dwie asysty zaliczył natomiast Nicola Zalewski.

Mecz z Łotwą był ostatnim spotkaniem reprezentacji Polski w 2023 roku. W starciu z tym rywalem Biało-Czerwoni szybko wyszli na prowadzenie. Już w siódmej minucie gry po wystawieniu piłki przez Nicolę Zalewskiego, na listę strzelców wpisał się Przemysław Frankowski.

Polacy mieli później jeszcze kilka groźnych okazji, a najbliżej zdobycia drugiej bramki był Nicola Zalewski. Dobrze między słupkami spisywał się jednak bramkarz gości i ostatecznie po pierwszych 45 minutach gry podopieczni Michała Probierza prowadzili 1:0.

Biało-Czerwoni podwyższyli wynik tuż na początku drugiej połowy. Po podaniu od Nicoli Zalewskiego, piłkę głową do siatki skierował Robert Lewandowski. Dla kapitana kadry był to już 82. gol w barwach reprezentacji Polski.

W drugiej połowie swój debiut w reprezentacji zaliczył natomiast Marcin Bułka, który między słupkami zastąpił Łukasza Skorupskiego. Na co dzień występujący w OGC Nice bramkarz, już kilka minut po wejściu na boisko wykazał się bardzo dobrą interwencją i uchronił Polaków od utraty gola. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Janis Ikaunieks, ale Bułka popisał się świetną paradą i wybił piłkę.

Ostatecznie na PGE Narodowym w tym meczu nie oglądaliśmy więcej goli. W swoim ostatnim meczu w 2023 roku, Biało-Czerwoni pokonali Łotwę 2:0. Spotkanie na arenie obejrzało 31 tysięcy kibiców. Dla reprezentacji Polski był to już 39. mecz na największym stadionie w Polsce.