32. Finał WOŚP na błoniach PGE Narodowego [GALERIA ZDJĘĆ]

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na błoniach PGE Narodowego odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznej edycji były "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Finałowy dzień przed areną zakończył się zebraniem deklarowanej sumy w wysokości 175 426 813 zł. Ostateczną kwotę 32. Finału WOŚP poznamy pod koniec marca.

W największej w Polsce publicznej zbiórce wzięło udział około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach, którzy zbierali pieniądze do tradycyjnych puszek. Ponadto odbyły się setki internetowych zbiórek i aukcji. W tym roku celem był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.  

W dniu 32. Finału WOŚP na wszystkich gości czekało wiele niesamowitych atrakcji. Skorzystać można było m.in. z diabelskiego młyna, darmowych badań spirometrycznych, nauki pierwszej pomocy, karuzeli dla najmłodszych, układania giga puzzli czy spotkać się z gwiazdami telewizji. Wszystkie atrakcje były dostępne na błoniach największego stadionu w Polsce.

Finałowe miasteczko było otwarte dla gości od samego rana. Przed południem z błoni stadionu wystartował także charytatywny 18. Bieg "Policz się z cukrzycą". Miał on na celu wsparcie kobiet w ciąży poprzez zakup pomp insulinowych. Kilka tysięcy biegaczy wzięło udział w biegu ulicami Warszawy, a najszybszy z nich pokonał wyznaczoną trasę w zaledwie 19 minut.

Popołudniu na błoniach PGE Narodowego rozpoczął się też finałowy koncert WOŚP. Na scenie pojawiło się wielu znanych artystów, a wśród nich m.in. LemON, Kwiat Jabłoni, zespół Enej, Krzysztof Zalewski czy Poparzeni Kawą Trzy. 

O 20.00 byliśmy natomiast świadkami tradycyjnego światełka do nieba. Zgromadzeni goście mogli oglądać piękny pokaz światła z wykorzystaniem ogni i konfetti. 

Zobaczcie galerię zdjęć z tego wyjątkowego dnia!