https://pgen.pl/assets/cache/9175fc48aa77447a4d0b89ccad867612_750_319_optim.jpg

Owocne trzy lata działań Ministerstwa Sportu i Turystyki

W Loży Platynowej PGE Narodowego odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano ostatnie trzy lata działań Ministerstwa Sportu i Turystyki. – To był czas wielu dobrych zmian, które służą polskiemu sportu i polskiej turystyce – mówił minister Witold Bańka.

Na konferencji pojawili się m.in. sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Anna Krupka, podsekretarz stanu MSiT Jan Widera, dyrektor generalny MSiT Dariusz Rogowski oraz Prezes Zarządu Operatora PGE Narodowego Alicja Omięcka.

Minister Witold Bańka podsumował trzy lata działalności Ministerstwa Sportu i Turystyki w wielu obszarach. 

– Te trzy lata to spójne budowanie piramidy szkoleniowej, której fundamentem jest sport dzieci i młodzieży. W latach 2016-2018 ministerstwo zainwestowało 536 milionów złotych właśnie w sport powszechny. Wsparcie rządowe trafia do ośmiokrotnie większej liczby podmiotów niż w 2015 roku – mówił Witold Bańka. 

Minister Sportu i Turystyki opisywał także działalność nowych programów, takich jak "Team 100", "Klub", wznowiony i odświeżony "SKS" czy "Skaut". Wspominał również, że to właśnie dzięki wytężonej pracy ministerstwa, w 2019 roku w Katowicach odbędzie się  Światowa Konferencja Antydopingowa.

– Katowice i Polska staną się na chwile centrum światowego sportu – podkreślał Witold Bańka.

Na spotkaniu odniesiono się także do ogromnej roli turystyki w naszym kraju. Minister Bańka mówił m.in. o wprowadzanych nowych przepisach regulujących nowoczesny rynek usług turystycznych.

Link skrócony: www.stdn.pl/c64fc

Galeria

Co o tym sądzisz?