Konferencja prasowa reprezentacji Polski przed meczem z Izraelem

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

10 czerwca na PGE Narodowym odbędzie się ważny mecz polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Polacy zmierzą się z Izraelem. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, na której trener polskiej drużyny mówił m.in. o stanie izraelskiego futbolu i swych doświadczeniach zdobytych w trakcie swej piłkarskiej kariery w Izraelu.

Na konferencji prasowej, która odbyła się 9 czerwca na PGE Narodowym wystąpił selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek i Łukasz Fabiański grający na pozycji bramkarza.
Jerzy Brzęczek podczas spotkania powiedział, że wyjawi skład reprezentacji w dniu jutrzejszym, po odbywających się dzisiaj treningach. Trener nadmienił, że bardzo cieszy go wynik jaki Polacy wywalczyli w starciu z Macedonią, jednak zdaje sobie sprawę, że podczas meczu nie wszystkie aspekty gry funkcjonowały zgodnie z oczekiwaniami.

Jednym z groźnych zawodników grających w drużynie Izraela jest Eran Zahawi, który w rozegranych meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2020 strzelił 7 bramek. Polski selekcjoner wypowiadając się o taktyce na powstrzymanie Zahawiego powiedział: - To nie ja będę starał się go zatrzymać. Musi wykonać to drużyna. Zahawi jest bardzo dobrym strzelcem, co pokazują jego statystyki, ale wpływ na jego grę ma cała drużyna. Zespół Izraela jest bardzo dobrze zorganizowany. Kreują wiele sytuacji, a na pewno Zahawi jest tym zawodnikiem, który potrafi zdobywać bramki zza linii pola karnego.

Polska drużyna, która z okazji stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej wystąpi jutro w wyjątkowych strojach, wierzy w powodzenie i zwycięstwo nad zespołem Izraela.

- Moje nastawienie jest pozytywne. Jesteśmy, mówię tu o całej drużynie, w bardzo dobrej sytuacji. Gramy na PGE Narodowym, u siebie, gdzie jako reprezentacja nigdy nie przegraliśmy. Jest to nasz duży atut – mówił Łukasz Fabiański.

W trakcie spotkania Jerzy Brzęczek mówił również również o swej piłkarskiej przeszłości, grze w Izraelu oraz izraelskim futbolu kiedyś i obecnie.

- Zespół Izraela jest bardzo dobry w kreowaniu akcji i rozgrywaniu piłki. Zawodnicy są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i to widać m.in. w ich sposobie gry i poruszania się. W spotkaniu z Łotwą zespół Izraela nie zaskoczył nas niczym nowym. Zdajemy sobie sprawę, że jest to drużyna, która potrafi bardzo dobrze grać piłkę – mówił selekcjoner Biało-Czerwonych.

- Czas spędzony w Izraelu jako piłkarz wspominam z wielką satysfakcją i radością, bo mieliśmy bardzo dobrą drużynę. W drużynie Maccabi Hajfa największą gwiazdą był Josi Benajum, z którym spędziliśmy wspólnie wspaniały czas. Patrząc na piłkę izraelską – zarówno tę ligową, jak i reprezentacyjną , piłkarze izraelscy zawsze byli bardzo dobrze wyszkoleni technicznie. To się potwierdza w obecnej reprezentacji, którą cechuje dyscyplina taktyczna. Zdajemy sobie sprawę jak trudne czeka nas jutro spotkanie – podsumowywał Jerzy Brzęczek.

Po konferencji odbył się trening reprezentacji Polski.

W galerii zdjęcia z konferencji: