Konferencja prasowa reprezentacji Izraela przed meczem na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Reprezentacja Izraela zmierzy się jutro z Polakami w meczu eliminacyjnym do Euro 2020. Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa, na której selekcjoner zespołu Izraela – Andreas Herzog wypowiadał się z uznaniem o polskim zespole.

Andreas Herzog to austriacki piłkarz i trener, który w swej karierze wystąpił w barwach Austrii 103 razy. We wrześniu 2018 został selekcjonerem kadry Izraela. Pod jego dowództwem drużyna Izraela w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy wywalczyła do tej pory siedem punktów (Polacy przodują w grupie G mając na swoim koncie dziewięć punktów).

Do spotkania z reprezentacją Polski Andreas Herzog podchodzi bardzo poważnie. W jego ocenie Polska jest trudniejszym rywalem niż Łotwa, którą Izrael pokonał w meczu wyjazdowym 3:0. Izrael w poniedziałkowym spotkaniu z Polakami powinien zagrać bardzo dobrze, by móc osiągnąć korzystny wynik, jednak jak ocenia trener, w tym meczu zespół izraelski nie ma nic do stracenia.

Austriacki trener stwierdził, że ma zaufanie do umiejętności zawodników Izraela. W jego ocenie Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik mogą stanowić duże zagrożenie dla zespołu, dlatego jego podopieczni muszą zachować szczególną czujność w defensywie.

Solidną bronią w spotkaniu z Polakami będzie Eran Zahavi, który w starciu z łotewską drużyną strzelił hat-tricka, a we wszystkich z rozegranych meczów eliminacyjnych strzelił siedem z ośmiu bramek. Trener reprezentacji Izraela podkreślił na spotkaniu, że ma nadzieję na powtórzenie tego wyniku przez Erana Zahaviego na PGE Narodowym.

W konferencji prasowej uczestniczył również Bibras Natcho. Po konferencji selekcjoner udał się na murawę i trening drużyny.

W galerii zdjęcia z konferencji: