Zamknij

"Grasz w Kolory?" Eko-wydarzenie na PGE Narodowym

Sprzątanie brzegu Wisły, tworzenie eko-woreczków i toreb, interaktywna wystawa, a także mnóstwo gier i zabaw edukacyjnych – to i znacznie więcej czeka na mieszkańców Warszawy i okolic w przedostatni weekend wakacji. Już w niedzielę 25 sierpnia, gospodarz wydarzenia PGE Narodowy zaprasza na wydarzenie edukacyjne "Grasz w Kolory?", organizowane we współpracy z Coca-Cola i Rekopol.

"Grasz w kolory?" to wydarzenie, które łączy w sobie edukację o recyklingu z działaniem na rzecz Świata Bez Odpadów. Akcja ma zwiększyć świadomość tego, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów, a także pokazać, że kształtowanie nawyków w duchu Zero Waste, czyli życia bez zaśmiecania może być świetną zabawą dla całej rodziny. 

Sprzątanie Brzegu Wisły

Kluczowym elementem wydarzenia będzie zbieranie odpadów wzdłuż brzegu Wisły na odcinku 
od Mostu Poniatowskiego do Mostu Świętokrzyskiego. W akcję już kolejny raz zaangażują się wolontariusze – pracownicy Coca-Cola, którzy oprócz sprzątania, będą także rozdawać worki 
i rękawiczki.

— W Coca-Cola wierzymy, że Świat bez Odpadów jest możliwy. Dlatego stawiamy sobie ambitne cele, takie jak ten, by do 2030 r. zbierać i przetwarzać tyle opakowań, ile trafia od nas do rąk konsumentów oraz podejmujemy działania, które prowadzą do jego osiągnięcia. Tylko w 2018 r., 63% wszystkich opakowań po napojach Coca-Cola, które trafiły na rynek, zostało zebranych i poddanych recyklingowi — mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i Public Affairs w Coca-Cola HBC 
na Polskę i Kraje Bałtyckie. — Wciąż jednak chcemy robić więcej. Dlatego w tym roku zainaugurowaliśmy kampanię społeczną #WCIĄŻZMIENIAMY, w ramach której ufundowaliśmy 10 recyklomatów, które staną w Warszawie, a także uruchomiliśmy ogólnopolską platformę edukacyjną greenlab.pl. Poprzez takie wydarzenia jak „Grasz w Kolory?” chcemy zachęcać do wspólnego działania, bo wierzymy, 
że razem możemy jeszcze szybciej osiągnąć nasze cele — dodaje. 

Zielony PGE Narodowy

Gospodarzem wydarzenia jest PGE Narodowy, który wspólnie z partnerami przygotował dla swoich gości masę atrakcji – takich jak warsztaty kreatywne czy quizy z nagrodami. 

— PGE Narodowy istnieje dla naszych gości, to ich zapał i radość są siłami, które napędzają nas do działania. Będąc jedną z największych aren wielofunkcyjnych w Europie często gościmy wydarzenia sportowe, konferencje biznesowe czy koncerty gwiazd światowego formatu. Nie zapominamy jednak o mniejszych wydarzeniach, dzięki którym staramy się pomóc w rozwoju lokalnej społeczności. Na co dzień teren otaczający arenę tętni życiem uczestników różnorodnych zajęć i warsztatów, podczas których pokazujemy, jak dbać o kondycję i promujemy zdrowy styl życia. Podczas eko-wydarzenia "Grasz w kolory?" nie tylko będziemy zachęcać do wspólnej troski o otaczające nas środowisko, ale również zdradzimy ekologiczne sekrety PGE Narodowego — mówi Alicja Omięcka, Prezes Zarządu operatora PGE Narodowego.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. jak nadać drugie życie przedmiotom codziennego użytku, jak prawidłowo kompostować odpady oraz będą mieli szansę uszyć eko-woreczki i tworzyć torby zakupowe z T-shirtów. Podczas wydarzenia dostępna będzie także interaktywna wystawa pod hasłem "Działaj z imPETem", przygotowana przez Organizację Odzysku Odpadów Rekopol. Dzięki niej uczestnicy wydarzenia poznają drogę butelki plastikowej od momentu wyrzucenia jej do żółtego pojemnika, aż do zyskania przez nią drugiego życia. 


— Od wielu lat mówimy o tym jak prawidłowo segregować odpady i po co to robić. Często spotykamy się jednak z pytaniem czy recykling "rzeczywiście ma miejsce". Dlatego prowadząc projekt "Działaj z imPETem!" zdecydowaliśmy o budowie interaktywnej, mobilnej strefy edukacyjnej, w której każdy będzie mógł się o tym przekonać. Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Po odpowiedzi zapraszamy do naszej innowacyjnej strefy — mówi Anna Kamińska, koordynator projektu "Działaj z imPEtem!" z Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol.

Harmonogram wydarzenia:
  • Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 16.00
  • Akcja Sprzątania Brzegu Wisły odbędzie się w godzinach 10.00-13.00
  • Warsztaty i zajęcia odbędą się w godzinach 10.00-16.00 na PGE Narodowym
Więcej na: www.facebook.com/events/728793270912115/