Zamknij

Listopadowy maraton kodowania na PGE Narodowym

23 i 24 listopada odbędzie się druga edycja Hackathon+, projektu organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, którego celem jest podniesienie jakości i niezależności życia osób o szczególnych potrzebach. Na czym polega maraton kodowania, kto może wziąć w nim udział i jakie nagrody czekają na zwycięzców – przeczytacie w dalszej części.

W hackathonie wezmą udział kilkuosobowe zespoły projektowe składające się z programistów, grafików, designerów produktów i usług a zadaniem postawionym przed nimi będzie stworzenie prototypów rozwiazań służących osobom starszym oraz z trwałymi lub czasowymi trudnościami w zakresie mobilności lub percepcji.

Po wprowadzeniu merytorycznym, przy wsparciu mentorów, zespoły będą miały 24 godziny na opracowanie koncepcji i realizację prototypu realizującego cel w takich obszarach jak: architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi. Na koniec wszystkie projekty zostaną ocenione przez jury, które wybierze trzy najlepsze z nich. Na zwycięskie zespoły czekają nagrody pieniężne, a także szansa, na wdrożenie projektu w życie.
  1. miejsce - 20 000 zł netto
  2. miejsce - 12 000 zł netto
  3. miejsce - 8 000 zł netto
A tak wyglądał Hackathon+ w 2018 roku (galeria).