https://pgen.pl/assets/cache/b2b2725fcc3459fd66148157415c6e45_750_319_optim.jpg

"Zarządzanie nowoczesnymi stadionami w Polsce" - debata

W dniu 1 grudnia br. odbyła się otwarta debata poświęcona zarządzaniu nowoczesnymi stadionami w Polsce. Spotkanie odbyło się w siedzibie Agory w Warszawie.

W debacie zostały poruszone podstawowe problemy zarządzania, które będą towarzyszyć eksploatacji stadionów sportowych nie tylko podczas mistrzostw, ale przez długie lata funkcjonowania tych obiektów.

- Planujemy trzy główne segmenty przychodów: imprezy, prawa marketingowe i powierzchnie komercyjne. Dla nas bardzo ważne jest co będzie się działo na Stadionie Narodowym już przed UEFA EURO 2012™. Codziennie w budynku Stadionu będzie przebywało ok. 2-3 tysiące osób - powiedział Rafał Kapler, Prezes NCS.

Prezes Kapler wspomniał też o tym, że Stadion Narodowy to nie tylko sam budynek, ale też cała zaplanowana infrastruktura w jego otoczeniu. - Podstawą dobrego zarządzania obiektem na taką skalę jest jasny podział odpowiedzialności i klarowna sytuacja formalna - dodał.

W debacie udział wziął także Prezes spółki PL2012, Marcin Herra, Krzysztof Pohorecki - Dyrektor Wykonawczy EURO 2012 Polska Sp. z o.o. oraz pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012 we Wrocławiu, którzy przedstawili różne modele zarządzania obiektami sportowymi.

Debatę poprowadził dziennikarz Sport.pl - Michał Pol.


Więcej informacji

Link skrócony: www.stdn.pl/c8349

Co o tym sądzisz?