Zobacz, jak spełnić marzenie swojego dziecka

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy to miejsce, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. Jeśli Twoje dziecko pasjonuje futbol i aktywnie rozwija swoje piłkarskie umiejętności ma szansę, by zagrać na największym stadionie w Polsce. Wszystko to dzięki turniejowi "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", którego XX edycja rozegra się 2 maja, czyli w dniu Totolotek Pucharu Polski.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i Europie. Mogą wziąć w nim udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Turniej na przestrzeni 19 lat zgromadził ponad 2 miliony dzieci, a udział w nim wzięło ponad 50 sportowców grających w Reprezentacji Polski m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński i Paulina Dudek.

Początkowo turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, ale od roku 2014 został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – U-10 i U-12, do których w roku 2015 dołączyła kolejna – U-8.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, który dzięki niemu popularyzuje aktywny styl życia wśród uczniów szkół podstawowych oraz wyłania piłkarskie talenty. Co ważne podczas finałów wojewódzkich i finału ogólnopolskiego zmagania młodych piłkarzy i piłkarek obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy turniejowych zmagań biorą potem regularnie udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów skąd mogą zostać powołani do młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Stefan Szczepłek jest uznanym dziennikarzem, komentatorem sportowym i pisarzem, który doskonale zna PGE Narodowy i jego historię. Od lat podziwia mecze rozgrywane na arenie i jest zaangażowany w turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Jak przyznaje na PGE Narodowym mogą grać tylko wybrani – Reprezentacja Polski, finaliści Totolotek Pucharu Polski oraz dzieci zmagające się o miano najlepszej drużyny w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W jego ocenie PGE Narodowy jest miejscem, w którym spełniają się dziecięce marzenia – to właśnie tutaj mogą one zagrać na murawie, na której grają największe gwiazdy i poczuć ogromne emocje, które rodzą się na tej arenie.

PGE Narodowy to magiczne miejsce, w którym grali najlepsi, jak np. Cristiano Ronaldo czy zdobywcy Złotych Piłek, gdzie wszędzie – od szatni zawodniczej po murawę unosi się podniosły duch wyjątkowości. Jak przyznaje Stefan Szczepłek dzieci, które występują na tej arenie powinny mieć tego świadomość i czuć tę moc.

Więcej na temat doświadczeń i przemyśleń Stefana Szczepłka związanych z PGE Narodowym oraz turniejem "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" znajdziecie TUTAJ.

W galerii zdjęcia z poprzednich odsłon imprezy: