Big lift naprawdę z bliska

21 grudnia 2010
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Wszystkich sympatyków serii wirtualnych spacerów dokumentujących budowę Stadionu Narodowego w Warszawie zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi panoramami 360.

Na Stadionie Narodowym trwa obecnie operacja "Big lift". Niniejsza edycja wirtualnego spaceru składa się 7 panoram. Proces podnoszenia linowej konstrukcji dachu możemy zobaczyć z płyty głównej boiska (poziom -2), z lóż VIP (poziom +1) oraz z wyjścia z restauracji (poziom +4).

Panoramy ukazują zaawansowanie tej skomplikowanej operacji w dniu 17 grudnia br. Do iglicy przymocowanych zostało 60 lin (górnych). Iglica posadowiona w specjalnie zostawionym otworze sięgającym poziomu -4, za pomocą siłowników hydraulicznych jest stopniowo podnoszona powyżej poziomu płyty boiska. Te fazę operacji możemy zaobserwować na zaprezentowanych panoramach.

W chwili opublikowania niniejszego materiału, proces ten przeszedł przez kolejne fazy. Iglica została już podniesiona powyżej płyty boiska. Do jej dolnej części zostały podłączone kolejne liny (dolne). Tym samym rozpoczęła się kolejna faza operacja "Big lift", polegająca na naprężaniu lin i podnoszenia do góry całej konstrukcji. Obecnie iglica wciągnięta została na wysokość ok.7 metrów ponad płytę boiska. Docelowo będzie to wysokość 30 metrów.

Autor: M. Szukała

Zobacz wirtualny spacer