Rekordowy PGE Narodowy. Historyczne rekordy areny

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy to największy stadion w Polsce i arena, na której byliśmy świadkami wielu historycznych rekordów. Poznajcie najciekawsze z nich!

Rekord eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy


PGE Narodowy nie bez powodu nazywany jest domem piłkarskiej reprezentacji Polski. Oprócz tego, że arena gości jedne z najważniejszych meczów kadry, może też już pochwalić się rekordami. W trakcie eliminacji do Euro 2016 na PGE Narodowym zdobyto aż 22 bramki. Był to rekord kwalifikacji, bo na stadionie żadnej innej profesjonalnej reprezentacji nie padło aż tyle goli. Polska reprezentacja w trakcie tamtych eliminacji zdobyła w Warszawie 18 bramek i patrząc tylko na gole zdobyte u siebie (na jednym stadionie) to również był rekord tamtych kwalifikacji. Była to też najwyższa liczba bramek „u siebie” jaką kiedykolwiek zdobyliśmy w historii eliminacji do Mistrzostw Europy!

Największa budowla z klocków Lego 


Na organizowanej na arenie Wystawie Budowli z Klocków Lego oficjalnie pobito światowy Rekord Guinnesa. Znajdujący się na wystawie model Katedry Notre Dame został oficjalnie uznany za największą budowlę z klocków na świecie i wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa. Katedrę zaprojektowano w skali 1:33, a jej wymiary to 378 cm długości, 143 cm szerokości i 272 cm wysokości. Do jej budowy zużyto aż 400 tysięcy klocków!

Rekordowe Warszawskie Targi Książki


Warszawskie Targi Książki słyną z rekordów frekwencji. W 2018 roku targi odwiedziło prawie 84 tysiące gości.

Gigantyczny ekran kinowy - "Miasto 44"


30 lipca 2014 roku w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego odbył się "Dzień z Narodowym", którego finałową częścią była przedpremierowa projekcja filmu "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Film zaprezentowano na gigantycznym ekranie, który umocowano na ważącej 100 ton stalowej konstrukcji o wielkości 30x60 metrów. W celu zapewnienia niezapomnianych wrażeń 12 tysiącom widzów do wyświetlenia filmu użyto aż 6 projektorów, a muzyka dobiegała z głośników podwieszanych pod sufitem i 120 głośników o konstrukcjach wieżowych, które przywodziły na myśl nagłośnienie dużych koncertów rockowych.

Rekord widzów na siatkarskich MŚ


63 tysiące widzów oglądało na PGE Narodowym inaugurację MŚ siatkarzy w 2014 roku. Polska pokonała Serbię 3:0, a liczba widzów na trybunach była rekordowa dla tej imprezy. Wcześniej rekord ustanowiono w Moskwie, gdzie finał MŚ w siatkówce w 1952 r. obejrzało 50 tysięcy osób.

Halowy rekord świata na 100 m Usaina Bolta


W sierpniu 2014 roku podczas 5. Memoriału im. Kamili Skolimowskiej, który odbywał się na arenie, Usain Bolt zszedł poniżej 10 sekund w biegu na 100 metrów. Jamajczyk w ten sposób ustanowił nowy, halowy rekord świata. Jego wynik wyniósł 9,98 sekundy i do dzisiaj nie został pobity.

Rekord świata Anity Włodarczyk


Dwa lata po wyczynie Usaina Bolta, podczas kolejnego Memoriału im. Kamili Skolimowskiej, rekord świata pobiła Anita Włodarczyk. Polka rzuciła młotem na odległość 82,98 m, a kibice zgromadzeni na arenie dosłownie oszaleli z radości.

Rekordy PGE Narodowego jako obiektu:

  • Rekord widzów na koncercie – impreza inaugurująca otwarcie areny i koncert "Oto jestem", który obejrzało ponad 70 tysięcy widzów.
  • Rekord frekwencji na arenie – Piknik Naukowy w 2015 roku i ponad 150 tysięcy widzów na stadionie!