Godzina dla Ziemi na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Godzina dla Ziemi WWF kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę gasną światła w domach, instytucjach i budynkach na całym świecie. Jak co roku zgaśnie również PGE Narodowy.

Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W ubiegłym roku w tę akcję zaangażowanych zostało 188 państw i tym samym ponad 13 tysięcy instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W ramach Godziny dla Ziemi WWF zgasły światła na najbardziej znanych budynkach m.in. Wieży Eiffla w Paryżu, Pałacu Buckingham w Londynie czy słynnej Operze w Sydney. W Polsce oświetlenie wyłączono m.in. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i jak co roku – zgaśnie również PGE Narodowy.

W Polsce Godzina dla Ziemi WWF trwa od pięciu lat i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. Promowaliśmy ideę ochrony Ziemi, byliśmy głosem Puszczy Karpackiej, mówiliśmy o ochronie rzeki Wisła i ochronie populacji wilka w Polsce, a przed pięcioma laty wołaliśmy o krytycznie zagrożonej bałtyckiej populacji morświna.

Jak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji Godziny dla Ziemi WWF? Nie tamujmy rzek, niech płyną!

Akcja ma na celu ujawnienie problemu, jakim jest budowanie tam i wstrzymywanie biegu rzek. WWF Polska w ramach tegorocznej kampanii Godzina dla Ziemi WWF chce przedstawić Polakom całą prawdę o tamach i pokazać, co można zrobić, aby uniknąć ich szkodliwego wpływu zarówno na ludzi, jak i środowisko.

Jak co roku przyłączyliśmy się do akcji Godzina dla Ziemi WWF i 28 marca o godzinie 20:30 w symbolicznym geście troski o planetę elewacja PGE Narodowego zostanie całkowicie wyłączona.

Przyłącz się do akcji i weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. 28 marca o 20:30 zgaś wszystkie światła na godzinę i dołącz do globalnego ruchu ekologicznego oraz milionów ludzi na całym świecie. Wspólnie możemy chronić to, co mamy najcenniejszego – naszą planetę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.godzinadlaziemi.pl.