Historyczne miejsca PGE Narodowego: tunel VIP

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy to arena z wieloma historycznymi miejscami. Jednym z nich jest tunel VIP, znajdujący się przy wejściu na stadion przy bramie numer 5. To jedyny element pamiątkowy Stadionu Dziesięciolecia, który nadal pełni swoją pierwotną funkcję. Dlaczego jest to wyjątkowy punkt na mapie PGE Narodowego, dowiesz się z poniższego tekstu.

Tunel VIP to miejsce, przez które na arenę wchodzą wyjątkowi goście imprez organizowanych na PGE Narodowym. Na czerwonym dywanie pojawiają się największe gwiazdy sportu czy świata show-biznesu. Na dawnym Stadionie Dziesięciolecia tunel kończył się Trybuną Honorową, obecnie na końcu znajduje się Kaplica Wielowyznaniowa.

Fasada i brama przy tunelu VIP to elementy, które zachowały się jako pamiątka po Stadionie Dziesięciolecia. Przy wejściu znajdziecie wmurowany 7 października 2009 roku - kamień węgielny pod budowę dzisiejszej areny. Jego wbudowanie odbyło się dokładnie rok po rozpoczęciu pierwszego etapu robót budowlanych na arenie. Kamień z Galerii Wejściowej Stadionu Dziesięciolecia, flaga Polski i UE, flaga z godłem Warszawy, album z historycznymi fotografiami Stadionu Dziesięciolecia, rysunki dzieci "pokoloruj stadion" oraz kilka obiegowych monet i banknotów zostały umieszczone wraz z aktem erekcyjnym w jednym z fundamentów PGE Narodowego. 

Na bramie przy wejściu znajduje się także symbol pięciu kół olimpijskich. Zobaczycie tam również pamiątkową tablicę, upamiętniającą polskich olimpijczyków, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Przy wejściu umieszczona jest także tablica z wzorem całki na nieckę Stadionu Dziesięciolecia, napisana przez Eugeniusza Ziółkowskiego.


Przechadzając się po czerwonym dywanie obecnego tunelu VIP na ścianach zobaczycie pamiątkowe zdjęcia z wielkich imprez na arenie. Mowa o słynnych koncertach, meczach czy innych dużych wydarzeniach, które odbywały się na PGE Narodowym. 


Wszystkie historyczne miejsca areny możesz zobaczyć podczas wycieczek po PGE Narodowym, które jak tylko będzie na to pozwalała sytuacja związana z koronawirusem, zostaną wznowione.