Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

"Chwała Bohaterom" to napis, który rozświetli elewację PGE Narodowego 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

Żołnierze Wyklęci czy Niezłomni to określenia opisujące antykomunistyczny ruch partyzancki, którego celem było powstrzymanie sowietyzacji Polski. Żołnierze walczyli z podporządkowaniem kraju siłom ZSRR poprzez m.in. walkę ze służbami bezpieczeństwa.

— Elewacja PGE Narodowego to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów panoramy Warszawy. Cała konstrukcja ma powierzchnię ponad dwóch hektarów, dzięki czemu wyświetlane na niej napisy są czytelne nawet z bardzo odległych części miasta. Od początku funkcjonowania stadionu na elewacji prezentujemy napisy, którymi między innymi staramy się przypominać o ważnych dla Polaków wydarzeniach. Dziś na elewacji wyświetlimy napis "Chwała Bohaterom". W ten symboliczny sposób podziękujemy Żołnierzom Wyklętym za ich walkę o wolność — mówi Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu operatora PGE Narodowego.

Napisy na elewacji często wspierają również mieszkańców stolicy. Od początku pandemii koronawirusa towarzyszył im napis "zostań w domu". Również na elewacji wyświetlano "brawa dla was" w ramach podziękowania dla medyków walczących o zdrowie Polaków.

Co o tym sądzisz?