Konkurs: Mów jak Trener Górski

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Sto lat temu, 2 marca 1921 roku, urodził się Kazimierz Górski, legendarny trener Biało-Czerwonych. Z tej okazji wydawnictwo Znak przygotowało książkę "Górski. Wygramy my albo oni" Mirosława Wlekłego. Weź udział w konkursie i otrzymaj jeden z pięciu egzemplarzy biografii jeszcze przed jej oficjalną premierą!

Ile był w stanie poświęcić dla futbolu? Czy matka i nauczyciele pochwalali jego pasję? Jak latami budował swoją karierę, by zostać trenerem reprezentacji? Na te i podobne pytania odpowiada pierwsza pełna biografia legendarnego trenera Kazimierza Górskiego, której premiera odbędzie się już 24 marca 2021 roku!

Według autora Kazimierz Górski uwielbiał ryzyko i grę na krawędzi. Niektórzy piłkarze uważali, że bywał nieobliczalny, inni traktowali go jak wizjonera. Wszyscy skoczyliby za nim w ogień. Otoczony sztabem ekspertów, zawsze ufał swojej intuicji. Łamał piłkarskie reguły. Budził kontrowersje. Gra jego drużyny rozpalała całą Polskę.

Niezapomniane starcie z Anglikami na Wembley, mecz o podium mistrzostw świata z Brazylią, sukcesy w Grecji z Panathinaikosem. Dlaczego to właśnie on sięgał po najwyższe piłkarskie trofea? Jaki był naprawdę? Mirosław Wlekły z detektywistycznym zacięciem podąża śladem Kazimierza Górskiego, budując jego prawdziwy i intrygujący obraz.

 
Co zrobić, aby wygrać jeden z pięciu egzemplarzy książki i otrzymać ją jeszcze przed oficjalną premierą?

"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe".
"Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika".
"Czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje".

To legendarne słowa Trenera Górskiego. Jaką myślą mógłby motywować do podjęcia przygody z piłką nożną dzisiejszą młodzież? Ułóż swoje autorskie powiedzenie piłkarskie w stylu tych, którymi dzielił się z nami Kazimierz Górski!

Swoją pracę wyślij na adres konkurs@pgenarodowy.pl wraz z załącznikami dostępnymi pod regulaminem konkursu na stronie www.pgen.pl/15cf9. Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2021 roku.

Autorzy 5 najciekawszych powiedzeń piłkarskich otrzymają po jednym egzemplarzu biografii "Górski. Wygramy my albo oni" Mirosława Wlekłego.
 

Autorem pierwszej pełnej biografii "trenera tysiąclecia" jest Mirosław Wlekły – reporter, autor bestsellerowej biografii Tony’ego Halika "Tu byłem". Laureat Nagrody im. Beaty Pawlak. Nominowany do Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. Czterokrotnie nominowany do Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej.