Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Biało-Czerwonej Twierdzy nasze barwy narodowe są celebrowane każdego dnia.
Wygląd polskiej flagi określa Ustawa z dnia 31 styczni 1980 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Zgodnie z ustawą "barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego."
Barwy biało-czerwone ułożone na prostokątnym płacie tkaniny w proporcji 5:8 są oficjalnie uznawane za flagę Polski, a obowiązkiem każdego obywatela jest otaczanie jej czcią i szacunkiem.
Zobaczcie, w jaki sposób polskie barwy są prezentowane na PGE Narodowym.
1/7 Najwyższym miejscem, w którym eksponujemy flagę na PGE Narodowym jest iglica. Znajduje się ona blisko 100 metrów od poziomu płyty.

2/7 Flaga ma wymiary 5,6 x 9 metrów i jest widoczna nawet z Placu Zamkowego.

3/7 Największa powierzchnia, na której prezentujemy biało-czerwone barwy to elewacja PGE Narodowego. Łączną powierzchnia elewacji to około 2 ha.

4/7 Flaga Polski w formie kartoniady ułożonej przez kibiców podczas Speedway Grand Prix na PGE Narodowym.

5/7 Najczęściej polska flaga jest prezentowana na płycie PGE Narodowego podczas meczów organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

6/7 Najbardziej podniosłym momentem eksponowania flagi Rzeczypospolitej Polskiej na PGE Narodowym był koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

7/7 Piękna pogoda, otwarty dach i polska flaga widoczna z murawy. Jeden z najpiękniejszych widoków na PGE Narodowym.
