Piątkowe treningi i kwalifikacje przed 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na dzień przed oficjalną datą 2022 ORLEN Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, na płycie PGE Narodowego odbyły się treningi i kwalifikacje zawodników.

Dzień rozpoczął się od konferencji prasowej, w której udział wzięło pięciu zawodników, w tym m.in. Maciej Janowski, Patryk Dudek czy Leo Madsen. Występujący z numerem 95. Zmarzlik, wspomniał że przez jutrzejszym spotkaniem „jest głodny wrażeń”. „Dla mnie to coś niesamowitego ścigać się w Grand Prix i występować na PGE Narodowym” dodał Paweł Przedpełski podczas spotkania z mediami.

Kibice, którzy zdecydowali się na zakup programu zawodów, mieli szansę podziwiać dzisiejsze treningi z wyznaczonego sektora trybun. Była to jedynie nieznaczna część publiczności, w porównaniu do prawie 55 tysięcy widzów, którzy jutro zapełnią niemalże wszystkie krzesełka na PGE Narodowym. Podczas konferencji, sam Bartosz Zmarzlik podkreślił, że „55 tysięcy ludzi to ekstremalna liczba jak na żużel”.

Zarówno w pierwszych kwalifikacjach, które odbyły się na stadionie Milenium w chorwackim Gorican, jak i podczas dzisiejszego spotkania na największym stadionie w Polsce, najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik. Zaraz po nim miejsce na podium zajął Duńczyk, Leon Madsen. Dwukrotny zwycięzca turniejów na PGE Narodowym, Tai Woffinden, uklasyfikował się na 3. miejscu.

Pełnia sportowych emocji podczas 2022 ORLEN Warsaw Speedway Grand Prix of Poland już jutro na PGE Narodowym. Otwarcie bram dla kibiców o godzinie 17.00. Do zobaczenia!