Wystawy Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym

Wiadomości
05 stycznia 2023
redakcja
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy – Warszawa - od 6 stycznia do 19 marca 2023

BILETY DOSTĘPNE NA: ikonymotoryzacji.com
  • Wydarzenie o tematyce motoryzacyjnej w życiu kulturalnym Warszawy
  • Hipersamochody, legendy motorsportu, przepiękne klasyki, customowe restomody oraz elektryzujące nowości
  • Fascynujące modele Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentley, Aston Martin i innych czołowych marek zebrane w jednym miejscu
  • Ponad 70 samochodów i 15 motocykli – od kultowych dzieł sprzed kilku dekad po najnowsze superauta oszałamiające mocą i osiągami
  • Efektowna ekspozycja, prezentacje multimedialne, zdjęcia i opisy aut
  • Motorsport Hall of fame - auta sławnych i utytułowanych polskich sportowców – między innymi Krzysztofa Hołowczyca, Kuby Przygońskiego i Rafała Sonika
  • Z szarości miejskiej zimy prosto w krąg światła, koloru, dźwięku i ekspresji samochodowego designu!
Przyjdź. Oglądaj. Poznawaj!

Takich samochodów nie zobaczysz na drodze. Są rzadkie, cenne, ekskluzywne i prestiżowe. Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć. Stąd właśnie nasza wystawa – po to, abyś mógł zobaczyć je w pełni z różnych stron, spokojnie ocenić i sfotografować, dowiedzieć się o nich więcej ze starannie przygotowanych materiałów multimedialnych.

Druga edycja wystawy „Ikony motoryzacji” to jeszcze więcej wrażeń i emocji dla pasjonatów motoryzacji. Celem wystawy jest przedstawienie aut ważnych w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywanych i trudno dostępnych.

Gwiazdy wystawy to między innymi McLaren P1, Ferrari SF90, Ford GT oraz kilka niespodzianek.

W strefie Hall of fame motorsportu pokażemy auta sławnych i utytułowanych polskich sportowców – między innymi Krzysztofa Hołowczyca, Kuby Przygońskiego i Rafała Sonika.

W ramach wystawy zaplanowane są spotkania z ludźmi ze świata motoryzacji, turniej sim-racingowy na symulatorach, konkursy, akcje charytatywne oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Zgromadzone pojazdy reprezentują różne segmenty i etapy rozwojowe. Nacisk kładziemy na samochód sportowy – typ najsilniej przemawiający do emocji, atrakcyjny wizualnie, budowany z myślą o dostarczaniu przyjemności jazdy i poczucia prestiżu. Sprzyjający doskonaleniu kierowców w sztuce prowadzenia, a w kategoriach ewolucji technicznej będący poligonem testowym nowych, ambitnych rozwiązań. W ramach tego typu reprezentowane są najważniejsze kraje-producenci: tradycyjne i stale obecne, jak Włochy, Niemcy i Wielka Brytania, następnie Francja, Stany Zjednoczone ze swą specyfiką rozumienia i projektowania aut sportowych oraz Japonia, która od lat 90. dołączyła do ścisłej czołówki.

W ramach samochodów sportowych rozróżniamy egzotyczne superauta, których osiągi, czar emocjonalny i ekspresja przeważają nad walorami użytkowymi, Gran Turismo, czyli mocne i komfortowe samochody do pokonywania z klasą długich dystansów oraz mniejsze, lżejszego kalibru auta sportowe, wyróżniające się zwinnością i czuciem prowadzenia. Wystawę uzupełniają pojazdy nie zaliczane do sportowych, ale charakterystyczne, powszechnie kojarzone, istotne dla rozwoju designu lub z innych względów ważne w historii samochodu.

Eksponaty wystawy „Ikony motoryzacji” plasują się na różnych etapach rozwoju nowoczesnej motoryzacji. Pokazują wzbogacanie samochodu o kolejne technologie, takie jak turbodoładowanie, napęd na 4 koła, robotyzacja zmiany biegów, nowe tworzywa i materiały. Ilustrują wzrost osiągów – łatwo zauważyć, jak nawet mniej elitarne spośród tych najnowszych dorównują w tym zakresie pojazdom z najwyższej półki z lat 80 lub 90. Nie oznacza to, że są pod każdym względem lepsze. W pewnych dziedzinach postęp jest bezdyskusyjny – przykładem wydajność silników, sztywność nadwozi, hamulce i światła. Jednak miłośnicy dawniejszych aut słusznie wskażą ich inne przewagi: w zakresie czucia i przyjemności prowadzenia, bezpośrednich reakcji, łatwości poruszania się malowniczymi wąskimi drogami, a nawet cech tak obiektywnych, jak widoczność z miejsca kierowcy. Prezentujemy pojazdy nowe i starsze w przekonaniu, że samochody z różnych lat warto oglądać i poznawać jako świadectwa swoich czasów, nie sugerując się porównywaniem liczbowych parametrów. Przekrój zebranych dzieł z dziejów ambitnej motoryzacji jest tak dobrany, by dawać kompletny obraz przemian w technice i stylu samochodu sportowego – aż po modele najnowsze, jedyne lub jedne z pierwszych w Polsce.

Więcej informacji na:
instagram.com/ikonymoto/
facebook.com/ikonymotoryzacji
tiktok.com/@ikonymotoryzacji
youtube.com/@ikoymotoryzacji9873
ikonymotoryzacji.com