Zwycięstwo reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi [ZDJĘCIA]

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze na PGE Narodowym wynikiem 2:0. Obie bramki dla Biało-Czerwonych zdobył kapitan kadry - Robert Lewandowski.

Dla Polaków był to czwarty mecz eliminacji do mistrzostw Europy 2024. W pierwszej połowie Biało-Czerwoni częściej napierali na bramkę rywala, ale do przerwy nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Przez pierwsze 45 minut gry najbliżej zdobycia gola dla reprezentacji Polski byli Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Bramkarz Wysp Owczych za każdym razem jednak popisywał się dobrą interwencją i nie wpuścił piłki do bramki.

Biało-Czerwoni pierwszego gola strzelili w 72. minucie spotkania na PGE Narodowym. Odmar Fareo zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski zapewniając naszej drużynie prowadzenie 1:0.

Kapitan reprezentacji Polski po raz drugi wpisał się na listę strzelców zaledwie kilka minut później. Piłka wpadła do siatki przyjezdnych po wcześniejszym podaniu od Karola Świderskiego.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Polaków, a spotkanie na arenie obejrzało ponad 54 tysiące kibiców.