Poznaliśmy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP. Rekordowa kwota!

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa, na której poznaliśmy ostateczną kwotę zebraną podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja zakończyła się rekordową sumą 281 879 118,07 zł.

32. Finał WOŚP w tym roku został zorganizowany na błoniach PGE Narodowego, gdzie 28 stycznia gościliśmy finałowe studio zbiórki, a na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji.

- To miejsce, które nas oczarowało, które sprawdziło się fantastycznie. Jest świetnie zorganizowane chociażby logistycznie. Wyglądało to jak nasz festiwal, było kolorowo, piknikowo, przyszło bardzo dużo ludzi – mówił o organizacji finału na błoniach areny Jurek Owsiak.

Hasłem tegorocznej zbiórki były "Płuca po pandemii". Za zebraną kwotę fundacja planuje kupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Podczas tegorocznej zbiórki w Polsce i na całym świecie działało 1658 Sztabów w tym 100 Sztabów zagranicznych w 23 krajach. W akcję włączyło się aż 120 000 wolontariuszy.

Podczas konferencji prasowej ogłaszającej ostateczny wynik 32. Finału WOŚP poznaliśmy także miejsce przyszłorocznego Finału. Ponownie zostanie on zorganizowany na błoniach PGE Narodowego.

- PGE Narodowy to duma wszystkich Polaków i jest po to, by z niego korzystać. Cieszymy się, że największa Orkiestra w Polsce może gościć na PGE Narodowym. To miejsce jest do dyspozycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do dyspozycji wszystkich tych, którzy tworzą to wielkie dzieło. Jesteśmy zaszczyceni, że chcecie Państwo z PGE Narodowego korzystać. Nadajecie mu inny wymiar. Pokazujecie uniwersalność tej areny – mówił obecny na konferencji minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.