Spotkanie z ambasadorami krajów finalistów Euro 2012

29 listopada 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Znamy już wszystkie drużyny, które wezmą udział w Turnieju Finałowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. W przeddzień losowania grup finałowych w Kijowie zorganizowane zostało spotkanie z ambasadorami tych krajów akredytowanymi w Polsce.

W trakcie spotkania, które odbyło się 28 listopada, na 4 dni przed losowaniem, przedstawiono stan przygotowań Polski do Turnieju. Rozmawiano również o tym, jak rozumiana jest rola gospodarzy oraz co będzie zaoferowane gościom z całej Europy w czerwcu 2012.

- Chcieliśmy przedstawić Ambasadorom krajów finalistów Euro 2012 akredytowanym w Polsce stan przygotowań do Turnieju. Ważnym celem spotkania było też nawiązanie stałego kontaktu w zakresie wymiany informacji – mówi Paweł Madler, koordynator krajowy ds. promocji PL.2012. – Już teraz w krajach tych widoczne jest duże zainteresowanie Polską i Ukrainą i pojawia się wiele pytań do nas jako gospodarzy Turnieju. Po losowaniu 2 grudnia ono na pewno znacznie wzrośnie.

Oprócz wysłuchania obejrzenia prezentacji, goście spotkania mieli możliwość zadać prowadzącym pytania. W odpowiedzi na nie Krzysztof Pohorecki z EURO 2012 Polska mówił – UEFA jest przekonana, że Euro 2012 będzie turniejem na najwyższym poziomie sportowym oraz organizacyjnym. My jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Na spotkaniu polskie przygotowania do turnieju prezentowali minister Katarzyna Sobierajska, prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke, dyrektor zarządzający EURO 2012 Polska Krzysztof Pohorecki oraz prezes PL.2012 Marcin Herra. Stan przygotowań Ukrainy zaprezentował Taras Krykun z Narodowej Agencji Ukrainy ds. przygotowań do Euro 2012.


Źródło: PL.2012