Start: Most Poniatowskiego, meta: Stadion Narodowy w Warszawie - oto trasa 7. Półmaratonu Warszawskiego!

20 grudnia 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Znane są już wszystkie elementy układanki i dokładnie wiadomo, którędy pobiegnie 7. Półmaraton Warszawski.

Uczestnicy zawodów rozpoczną rywalizację na Moście Poniatowskiego, a meta biegu czekać będzie na nich na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

Zawodnicy chcący zmierzyć się z dystansem 21,0975 km usłyszą strzał startera na Moście Poniatowskiego. Stamtąd dotrą na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, przebiegną przez Cytadelę oraz tunel, a także przez Powiśle i Solec, by zakończyć zmagania z dystansem na błoniach Stadionu Narodowego.

– To chwila historyczna.
– mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski” – Zakończenie budowy Stadionu Narodowego i możliwość związania z nim naszej imprezy jest wielkim wydarzeniem. A start z sąsiadującego z nim Mostu Poniatowskiego to po prostu naturalna, a przy tym niezwykła konsekwencja tej lokalizacji. Niewiele jest biegów startujących z mostu – na myśl przychodzi mi przede wszystkim maraton w Nowym Jorku czy półmaraton w Lizbonie. Jeszcze mniej jest imprez kończących się w sportowym sercu kraju, a takim miejscem już za chwilę będzie Stadion Narodowy.

Prezes Narodowego Centrum Sportu, operatora Stadionu Narodowego w Warszawie, Rafał Kapler bardzo cieszy się z faktu, że na błoniach Stadionu Narodowego będzie mógł gościć uczestników 7. Półmaratonu Warszawskiego.

– Jesteśmy dumni z tego, że Stadion Narodowy w Warszawie stanie się współgospodarzem takiej imprezy. Możliwość goszczenia tysięcy biegaczy z całej Polski będzie symbolem roli, jaką w polskim sporcie chce odgrywać nasz obiekt. Wszystkich zapraszam serdecznie do udziału w 7. Półmaratonie Warszawskim – to będzie niezapomniany bieg. –
mówi Rafał Kapler.

Biuro zawodów 7. Półmaratonu Warszawskiego znajdować się będzie w kompleksie Stadionu Narodowego. Uczestnicy biegu oraz kibice, zagrzewający półmaratończyków do walki, będą mogli poznać zakątki stadionu jeszcze przed sympatykami piłki nożnej, którzy przybędą do Warszawy na rozgrywki EURO 2012. Wszystkich ciekawych nowego obiektu zapraszamy!

Więcej informacji na temat 7. Półmaratonu Warszawskiego znajduje się na stronie internetowej biegu www.polmaratonwarszawski.pl.