https://pgen.pl/assets/cache/dc00070d867e9a6182179d523c07c235_750_319_optim.jpg

Metallica na Sonisphere Festival 2014

Metallica ogłasza koncert podczas Sonisphere Festival 2014 latem w Polsce. "Metallica by request" - zespół zaprasza fanów do tworzenia set listy na każdy koncert!

Metallica ogłasza, że zagra swój wybuchowy koncert na Sonisphere Festival w Polsce w 2014 roku! Jako szczególny hołd dla swoich fanów, zespół zaprezentuje "Metallica By Request", interaktywne doświadczenie koncertowe.

Fani, którzy zakupią bilety online na nadchodzący Sonisphere Festiwal w Polsce zostaną zaproszeni do głosowania i zestawienia set listy utworów, które zagra Metallica. Zespół daje szansę na stworzenie set listy marzeń z ponad 30 letniego dorobku, ponad 140 nagranych piosenek.

Tradycyjny zestaw 18-to piosenkowej set listy będzie zawierać 17 utworów z największą liczbą głosów fanów, a ponieważ Metallica również czynnie brać będzie udział w zabawie 18 piosenką będzie zupełnie nowy utwór! Na www.metallica.com fani będą mogli śledzić jak kształtują się głosy na poszczególne koncerty w europejskich miastach.

"Jesteśmy szczęśliwi, że możemy uwolnić się z czterech ścian studia, by po raz kolejny zagrać dla naszych europejskich oddanych przyjaciół przez kilka tygodni maja i czerwca " powiedział Lars Ulrich. „Dodatkowo fakt, że wszyscy nasi fani wybiorą utwory, które zagramy będzie fantastycznym projektem, następnym poziomem zabawy i zdjęciem obowiązku z moich rąk czyli faceta, który zazwyczaj spisuje setlistę!"

Sonisphere Festival w Polsce w 2014 roku odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie dnia 11 lipca. Bilety na festiwal będą dostępne w sprzedaży od piątku, 6 grudnia od godziny 10:00 na stronie LiveNation.pl.

Odwiedzajcie www.metallica.com po więcej szczegółów, sprawdzajcie proces głosowania na set listę.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że na Stadionie Narodowym swoje miejsce znajdzie jedno z najbardziej uznanych wydarzeń muzycznych na mapie naszego kraju - Sonisphere Festival. Tym samym Stadion poszerza swoją ofertę, odpowiadając na zapotrzebowanie różnych gustów muzycznych. Miło nam będzie gościć fanów mocnego brzmienia i jesteśmy przekonani, że koncert legendarnej grupy Metallica na Stadionie Narodowym będzie dla nich prawdziwą muzyczną ucztą – komentuje Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji i marketingu na Stadionie Narodowym.


Metallica

Założony w 1981 roku przez perkusistę Larsa Ulricha i gitarzystę, wokalistę Jamesa Hetfielda , Metallica stała się jednym z najbardziej wpływowych i komercyjnie udanych zespołów rockowych w historii. Zespół sprzedał 110 milionów albumów i gra dla milionów fanów na całym świecie. Zdobyli kilka multi- platynowych albumów, w tym w 1991 Metallica (powszechnie określany jako "The Black Album ") , który jest najlepiej sprzedającym się albumem w historii - 16 milionów albumów w samych Stanach Zjednoczonych. Ich ostatni album Death Magnetic, otrzymał platynę zaledwie sześć tygodni po debiucie na szczycie listy Billboard Top 200 Album w październiku 2008 roku. Death Magnetic zdobył pierwsze miejsca list albumów w 32 krajach . Album Metallica również zdobył wiele nagród i wyróżnień , w tym dziewięć nagród Grammy , dwie American Music Awards i wiele MTV Video Music Awards , a w 2009 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Ostatnie 18 miesięcy zespół spędził nad rozwojem i promocją ich przełomowego filmu Metallica – „Through The Never” 3D. Latem ubiegłego roku , Metallica zaprezentowała się z 30 letnim dorobkiem na nowej scenie w Meksyku. Zagrali osiem próbnych koncertów do dokumentu dla prawie 180.000 fanów w hali sportowej w Mexico City. Z obsadą Dana DeHaana, film olśniewa pirotechniką, skomplikowanym graniem na żywo, wydajnością, Fotografią 3D zrobioną 24 kamerami jak również pionierskim i innowacyjnym dźwiękiem. Metallica „Through The Never” był pierwszy film fabularnym wydany wyłącznie przez IMAX we wszystkich swoich kinach w Ameryce Północnej. Film ukaże się na DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D, cyfrowo i VOD (Video On Demand) w dniu 28 stycznia 2014 przez Blackened Recordings.

SONISPHERE FESTIVAL 2014
METALLICA
July 11th 2014
National Stadium in Warsaw


Bilety dostępne: od 6 grudnia, 10:00 CET Fan Club pre sale: 5 grudnia 09.00 – 6 grudnia 09.00 Ceny biletów: od 198zl Bilety dostępne na: LiveNation.pl.

Kolejne zespoły, które wystąpią na Sonisphere Festival ogłosimy wkrótce!Link skrócony: www.stdn.pl/f3704

Zobacz także

Co o tym sądzisz?