VIP Drivers pokazali się na stadionie

08 kwietnia 2014
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Do rywalizacji Volkswagen Castrol Cup w sezonie 2014 przystąpi 23 zawodników z 8 krajów. Wśród nich są twarze znane z sezonu 2013, a także debiutanci. Konferencja dotycząca wydarzenia odbyła się w Galerii Stadionu Narodowego.

W tym roku, w roli VIP Drivers, z torem wyścigowym zmierzą się prezenterzy telewizyjni Agnieszka Szulim, zdobywca Wiktora - Filip Chajzer oraz Marcin Prokop. Jerzy Dudek, który w ubiegłym sezonie był jednym z VIP Drivers, dołącza do grona zawodników i wystartuje we wszystkich 7 zaplanowanych rundach Pucharu. 

Drugi sezon nowoczesnego cyklu wyścigowego Volkswagen Castrol Cup rozpocznie się już 25 kwietnia. W sumie odbędzie się 14 wyścigów w pięciu krajach. Warunkiem niezbędnym do startu w Pucharze VWCC jest posiadanie licencji wyścigowej. VIP Drivers muszą więc odbyć szereg szkoleń teoretycznych i praktycznych warsztatów pod okiem ekspertów. O postępach będą na bieżąco informować na swoich profilach na Facebooku facebook.com/agnieszka.szulim oraz facebook.com/ChajzerFilip

- Jestem podekscytowana! To są prawdziwe wyścigi, biorą w nich udział profesjonaliści, którzy od lat trenują i rozwijają swoje umiejętności. Dołożę wszelkich starań, aby zdać egzamin, otrzymać licencję i dam z siebie wszystko podczas swojego wyścigu! - przekonuje Agnieszka Szulim.

- Z największą przyjemnością zamieniam Volkswagena Passata, którym jeżdżę na co dzień na pucharowego Golfa GTI. Może nie zmieszczę tu szafy, ale zamknę ją na liczniku. Tylko jak tu ścigać się kobietą i wyjść z tego z twarzą? Agnieszko, zapnij pasy, startujemy! - mówi Filip Chajzer. 

Post użytkownika Filip Chajzer.

- Zdecydowałem się po raz kolejny podjąć wyzwanie Volkswagen Castrol Cup. Tym razem jednak, startuję jako pełnoprawny zawodnik. Wezmę udział we wszystkich 7 rundach Pucharu. Emocje sięgają zenitu, a wielkie odliczanie do pierwszego wyścigu trwa. Wraz z pozostałymi zawodnikami uczestniczę w testach i warsztatach przygotowawczych. Poznaję swoje możliwości i z każdym wyścigiem nabieram większej pewności siebie na torze. Niewątpliwie motorsport stał się moją nową pasją, którą zamierzam rozwijać. Trzymacie za mnie kciuki - mówi Jerzy Dudek, ambasador marki Castrol.

Logistyka,  przygotowanie i serwis samochodów podczas każdej z 7 rund pucharu pozostają w gestii organizatora. Zawodnicy ścigają się w identycznych, specjalnie przygotowanych samochodach Volkswagen Golf GTI. Organizatorami cyklu są firmy Volkswagen Racing Polska, Volkswagen Group Polska. Sponsorem strategicznym jest marka Castrol, która od wielu lat globalnie wspiera Volkswagena w sportach motorowych. 

Kalendarz siedmiu rund Pucharu Volkswagen Castrol Cup prezentuje się następująco: 

  • 25-27 kwietnia – Hungaroring (Węgry)
  • 23-25 maja – Lausitzring (Niemcy)
  • 13-15 czerwca – Tor Poznań (Polska) 
  • 8-10 sierpnia – Autodrom Most (Czechy)
  • 22-24 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja) 
  • 12-14 września – Brno (Czechy)
  • 26-28 września – Tor Poznań (Polska)

W których rundach wystartują VIP Drivers? Więcej informacji już wkrótce!


Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

22 kwietnia 2014
Jedna spektakularna noc w Warszawie [wideo]

Największe monster trucki, fantastyczne tricki i gigantyczne emocje. To wszystko na płycie Stadionu Narodowego już 7 czerwca. Najbardziej spektakularne amerykańskie widowisko nadchodzi!

18 kwietnia 2014
Skąd się biorą monster trucki?

Do walki podczas swoich widowisk Monster Jam® wybiera najszybsze, najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze monster trucki. Najbliższe widowisko w Warszawie 7 czerwca 2014 na Stadionie Narodowym. Bilety w sprzedaży!

11 lutego 2014
Monster Jam na Narodowym!

Monster Jam jest od dekad jednym z największych na świecie, cieszących się niesłabnącym powodzeniem widowisk dla całej rodziny.