Kino samochodowe pod Narodowym

Osiem tygodni, kilkanaście wieczorów i kilkadziesiąt godzin filmowych emocji - kino samochodowe powraca do Warszawy w wielkim stylu.

Już w najbliższą sobotę, 2 sierpnia na błoniach Stadionu Narodowego rusza projekt „Kino samochodowe pod Narodowym”. W te wakacje będziemy mogli doświadczyć rozrywki wielu nam znanej jedynie ze starych amerykańskich filmów.

W odpowiedzi na prośbę 12 tysięcy mieszkańców stolicy, zorganizowane zostanie jedno z największych kin samochodowych w Polsce. Od początku sierpnia do końca września, organizatorzy – Studio Warszawskie Warszawskie Studio wraz ze Stadionem Narodowym stworzą jedno z największych i najbardziej pożądanych wydarzeń kulturowych tego lata. 

Projekcje będą obywały się według ustalonego harmonogramu. Filmy będą wyświetlane na ekranie o wymiarach 10 x 15 m, z kolei dźwięk będzie nadawany z nadajników FM.

Dla kinomaniaków bez samochodów organizatorzy stworzyli również specjalną strefę z leżakami. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny. Informacje o repertuarze będą zamieszczane wraz z bieżącymi informacjami na stronie wydarzenia na Facebooku „Kino samochodowe pod Narodowym” oraz na oficjalnym kanale Facebook Stadionu Narodowego.

Poprzez aplikację na Facebooku kinomani będą mogli, z puli dostępnych filmów, wybrać te, które chcieliby zobaczyć. Kino samochodowe pod Narodowym zostanie otwarte projekcją filmu „Nietykalni” w reżyserii Erica Toledo oraz Oliviera Nakache. Na wszystkich uczestników pokazów czekać również będą dodatkowe atrakcje przygotowane we współpracy z partnerami wydarzenia. Kino samochodowe zyska zupełnie nowego znaczenia.

Pierwsze kina samochodowe pojawiły się w latach 30., jednakże największą popularność zyskały w latach 50. Do Polski, pierwsze projekcje zawitały dopiero w 1994 roku i odbywały się na terenie Żerania FSO. Pierwszy drive-in w Polsce spodobał się warszawiakom tak bardzo, że osoby tłumnie nadciągające na projekcję, zablokowały ulice dojazdowe. Niestety popularność takiej formy rozrywki z czasem ustała i wydawać by się mogło, że kina samochodowe mają już swoje lata świetności za sobą. Nic bardziej mylnego – Studio Warszawskie Warszawskie Studio wraz ze Stadionem Narodowym pokażą na nowo uroki kina drive-in. Kino samochodowe pod Narodowym jest także ukłonem Stadionu Narodowego w stronę fanów motoryzacji, dla których, jak wiemy nie od dziś, błonia stadionu są miejscem cyklicznych spotkań poświęconych pasji do czterech kółek.

Szykujmy się zatem na kilkanaście wieczorów, które spędzimy na błoniach Narodowego w towarzystwie największych kinowych hitów i nie tylko. Jesteśmy pewni, że Warszawa letnią wieczorową porą zostanie zdominowana przez zmotoryzowanych kinomaniaków.

Harmonogram kina samochodowego:
 
2 sierpnia,wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 21:00 
8-9 sierpnia, wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 21:00 
14-15 sierpnia,wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 21:00 
21-22 sierpnia, wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 21:00 
27-28 sierpnia, wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 21:00 
3-4 września, wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 20:30 
10-11 września, wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 20:30 
25-26 września, wjazd na teren wydarzenia od godziny 18:00 rozpoczęcie projekcji 20:30 

Harmnonogram Kina samochodowego pod Narodowym będzie na bieżąco aktualizowany przez organizatorów wydarzenia. Dokładny plan poruszania się po obiekcie wydarzenia zostanie udostępniony na kanale Facebook Kina samochodowego pod Narodowym.

Sponsor wydarzenia: Audi
Partnerzy wspierający: PGNiG, Robyg art of building, Netia
Patroni medialni: TVN Turbo, Zet Chilli, MaleMan, Top Gear, Empik, Legalna Kultura, Natemat.pl, CityBoard Media, Trendy Art of Living, Kinoteka, Hiro, Polki.pl
Media wspierające: Aktivist, Cinema.pl, Twojemiasto.pl, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Koleje Mazowieckie,Muno.pl, Warszawski Serwis Prasowy, Reporter.pl, Naszemiasto.pl, Kontynent Warszawa, Independent.pl, Warszawska Kolej Dojazdowa, O.pl, Stołeczne Biuro Turystyki


Link skrócony: www.stdn.pl/10e8a

Co o tym sądzisz?