Zamknij

Wielkie widowisko i rekordy na Stadionie!

63 tys. kibiców na trybunach to nowy rekord Stadionu Narodowego! Tylu fanów siatkówki obejrzało triumf reprezentacji Polski w meczu otwarcia FIVB Mistrzostw Świata, zorganizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Mecz transmitowała telewizja Polsat.

Biało-czerwoni pokonali reprezentację Serbii 3:0. Tak wysoka frekwencja to jednocześnie absolutny rekord w historii światowej siatkówki! Wśród fanów pojawił się też miliony gość Stadionu Narodowego w tym roku!

Za nami jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku. Biało-czerwona publiczność, która szczelnie jak nigdy wypełniła Stadion Narodowy poniosła reprezentantów Polski do pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Świata. 63 tys. fanów, to atut, którego nie można było zmarnować. Po niesamowitym spotkaniu na gigantycznej siatkarskiej arenie Polacy pewnie pokonali Serbów 3:0, w setach do 19, 18 i 18. Tylu kibiców, to najwyższa frekwencja na oficjalnym meczu siatkówki w historii tej dyscypliny sportu. To także frekwencyjny rekord Stadionu Narodowego.

Zebranie tak dużej liczby fanów na Stadionie Narodowym w jednym miejscu było możliwe dzięki budowie specjalnych trybun na płycie stadionu. Impreza była wyjątkowa jednak nie tylko ze względu na rangę sportową wydarzenia, ale również ze względu na fakt rozegrania meczu otwarcia mistrzostw na potężnej arenie wielofunkcyjnej, jaką jest Stadion Narodowy.

- Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego otwarcia Mistrzostw Świata. Zobaczyliśmy wszystko to, co w siatkówce najpiękniejsze. Mecz na Stadionie Narodowym to absolutnie niesamowite doświadczenie. Zgromadzić tylu fanów wokoło boiska do siatkówki to absolutnie niewyobrażalne przeżycie. To idealne miejsce do rozgrywania takich meczów. Jestem zachwycony - mówi Richard Baker, dyrektor departamentu prasowego FIVB.

Spotkanie rozegrane na Stadionie Narodowym oglądały nie tylko tłumy zgromadzone wewnątrz areny. Transmisja meczu przyciągnęła bowiem przed telewizory widzów w 160 krajach. Zagraniczni telewidzowie poza bogatą ceremonią otwarcia mistrzostw mieli także okazję zobaczyć Stadion Narodowy oraz Warszawę. Polska po raz kolejny pokazała, że jest doskonałym gospodarzem międzynarodowych imprez sportowych.

- W 2012 roku gościliśmy UEFA Euro 2012, dziś wpatrzone w nas były oczy całego siatkarskiego świata. Cieszymy się, że tak ważne dla wszystkich fanów piłki siatkowej wydarzenie odbyło się właśnie na Stadionie Narodowym. Po raz kolejny mieliśmy okazję udowodnić, że wielofunkcyjna arena, którą zarządzamy jest w ścisłej czołówce najlepszych na świecie - mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

Na Stadionie Narodowym padł dziś jeszcze jeden rekord. Triumf biało-czerwonych obejrzał nasz tegoroczny milionowy gość.

Przygotowania areny do meczu otwarcia trwały sześć dni. Dokładnie tydzień temu na stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne, podczas których Usain Bolt zakończył bieg z czasem 9,98 s i ustanowił tym samym nowy halowy rekord świata. Jeszcze tydzień wcześniej na murawie Narodowego zmierzyły się światowe gwiazdy piłki nożnej: Real Madryt i Fiorentina. Natychmiast po Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 na Stadionie Narodowym rozpoczną się przygotowania do Halowego Pucharu Świata w Windsurfingu. Na płycie areny stanie olbrzymi basen o wymiarach 90 m na 33 m, a 34 wiatraki dostarczą windsurfingowcom wiatr dochodzący w porywach do 70 km/h.