Zamknij

Orange Warsaw Festival – to były dwa wspaniałe lata!

Po dwóch edycjach OWF zmienia lokalizację. Impreza przeniosła się na Stadion Narodowy w 2013 roku. Od tego czasu Orange Warsaw Festival przeszedł prawdziwą transformację – ze średniego - w wielki miejski festiwal, który w tym roku odwiedziła rekordowa liczba – 110 tys. osób.

Liczby Orange Warsaw Festival pokazują, że warto grać razem ze Stadionem Narodowym. Ta największa multifunkcjonalna arena w Polsce działa jak magnes. Przyciąga nie tylko rekordowo dużo fanów muzyki, ale też wielkie gwiazdy. Dość napisać, że w tym roku na scenach OWF wystąpili: Kings of Leon, Florence and the Machine, OutKast, David Guetta, Lily Allen, Hurts, The Prodigy, czy Limp Bizkit. 

Jednym z najważniejszych czynników, które miały wpływ na przeniesienie festiwalu był format wydarzenia. Po tegorocznym, trzydniowym festiwalu częściowo organizowanym na błoniach Stadionu Narodowego mieszkańcy alarmowali, że jest za głośno.

- Jako operator Stadionu Narodowego chcemy dobrze żyć z sąsiadami. Stadion ma być powodem do dumy, a nie do narzekań. Podjęliśmy decyzję, że w przypadku wydarzeń muzycznych skupimy się na organizacji imprez jednodniowych. Rozumiemy naszych sąsiadów, dla których trzydniowy festiwal mógł być uciążliwy - mówi Mikołaj Piotrowski, rzecznik spółki PL.2012+.

Dziękujemy fanom muzyki, którzy przez dwa lata bawili się podczas Orange Warsaw Festival na Stadionie Narodowym. Operator Stadionu Narodowego dziękuje także agencji Rochstar za zaangażowanie i profesjonalizm. Życzymy podobnych sukcesów w nowej lokalizacji.