Zamknij

Stadion Narodowy kształci managerów!

FIFA/CIES Sport Management Programme wystartował. Stadion Narodowy, Akademia Leona Koźmińskiego oraz CIES – akademickie ramię FIFA uruchomiły najbardziej prestiżowe studia podyplomowe z zarządzania w sporcie w Polsce.

W programie, który oficjalnie ruszył 25 października weźmie udział 27 słuchaczy. Wśród wykładowców znalazły się ikony sportu i biznesu. Wśród nich miedzy innymi Robert Korzeniowski.

Kierunek FIFA/CIES Sport Management Programme, od 25 października uruchamiony przez PL.2012+ wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego jest jedynym tego typu projektem w Polsce . To drzwi do profesjonalnej kariery w zarządzaniu w sporcie. Roczne studia podyplomowe są częścią globalnego projektu realizowanego przez CIES – akademickie ramie FIFA.. FIFA/CIES Sport Management Programme to synergia wiedzy i doświadczenia. Skutecznie połączyliśmy naukę z tworzeniem wielkich wydarzeń. Tylko u nas, po wykładzie, słuchacze w ramach praktyk wejdą w skład zespołów projektowych największych widowisk w Polsce, które są organizowane na Stadionie Narodowym. Zajęcia prowadzone będą w sześciu modułach: zarządzanie, marketing, finanse, prawo, komunikacja i zarządzanie wydarzeniem.

Szczegóły znajdują się na stronie studia.stadionnarodowy.org.pl.

Dlaczego studia FIFA/CIES Sport Management Programme są lepsze od podobnych kierunków na innych uczelniach wyższych?

CIES, czyli Międzynarodowe Centrum Studiów Sportowych w Neuchatel w Szwajcarii, bardzo starannie dobiera partnerów współorganizujących studia FIFA CIES Sport Management Programme na świecie. Podobnie jak FIFA wybiera najlepszych partnerów biznesowych, tak CIES gwarantuje najwyższy standard, jeśli chodzi o dobór partnerów lokalnych współorganizujących FIFA CIES Sport Management Programme.

Co można zyskać studiując na tym kierunku?

Jedną z największych zalet tych studiów jest połączenie zdobywania wiedzy i praktyki jednocześnie. Za przekazywanie wiedzy akademickiej odpowiedzialna jest Akademia Leona Koźmińskiego. Wiedzę praktyczną studenci zdobywają wprost od zaproszonych ekspertów i praktyków zajmujących się zarządzaniem w sporcieoraz od ekspertów międzynarodowych bezpośrednio zapraszanych przez CIES. Warto tu jednak podkreślić, iż studenci będą uczestniczyć w praktykach organizowanych na Stadionie Narodowym, co niewątpliwie stanowi o wyjątkowości tych studiów.

FIFA/CIES pomaga w dostaniu się do programu FIFA Master. Ukończyli go tylko trzej Polacy. Czy te studia pomagają w karierze?

Studia FIFA Master uczą przede wszystkim międzynarodowej współpracy, przygotowując przyszłych menedżerów do pracy w różnych projektach sportowych, począwszy od organizacji klubów i wydarzeń sportowych jak i do pracy administracyjnej w federacjach i związkach sportowych. Studia FIFA Master stanowią ogromny fundament, który jest niezbędny do zarządzania w jakże kompleksowym dziś świecie profesjonalnego sportu.

Link skrócony: www.stdn.pl/f31f5