Zamknij

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym

Walka o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu rozpocznie się w sezonie 2015 w Warszawie. Stadion Narodowy będzie gościł LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland 18 kwietnia 2015 roku.

W Warszawie odbędzie się jedna z największych imprez żużlowych w historii żużla w Polsce. Na Stadionie Narodowym po raz ostatni będzie można zobaczyć w akcji Indywidualnego Mistrza Świata z 2010 roku, Tomasza Golloba, który potwierdził, że wystartuje z „dziką kartą”. Zawody będą oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z cyklem Speedway Grand Prix. Po raz pierwszy w historii na Stadionie Narodowym zostanie rozegrany turniej żużlowy. Dyrektor zarządzający BSI Speedway Paul Bellamy jest pewny, że LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix będzie spektakularnym otwarciem przyszłorocznego cyklu SGP.

– Biorąc pod uwagę popularność żużla w całej Polsce dobrze się stało, że sport żużlowy trafił na najwspanialszy stadion tego kraju. Jesteśmy zachwyceni tym, że przyszłoroczne otwarcie serii SGP nastąpi na Stadionie Narodowym - to wspaniałe, światowej klasy, miejsce – powiedział Paul Bellamy. – Nie można było znaleźć bardziej stosownej okazji, aby przyznać „dziką kartę” Tomaszowi Gollobowi, jestem pewien, że fani z całej Polski przybędą na zawody, aby pozdrowić Tomasza i zobaczyć jak jeździ. Nie mam też wątpliwości, że jego rodacy: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel i Maciej Janowski będą również zdeterminowani, aby pokazać, że to będzie jeden z najważniejszych wieczorów w ich karierze – dodał Paul Bellamy. 

Andrzej Witkowski, Prezes PZM bardzo cieszy się z powrotu wielkiego żużla do Warszawy. – Nasza stolica zasługuje na to, aby odbywały się tam najwyższej rangi zawody żużlowe, które w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Mając nowoczesny stadion, od kilku lat zabiegaliśmy o to, aby rozegrać  na nim takie zawody. Będziemy mieli okazję podziękować Naszemu Mistrzowi Tomaszowi Gollobowi za lata startów w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Bardzo serdecznie zapraszam kibiców na Stadion Narodowy 18 kwietnia przyszłego roku, bo ten dzień na pewno przejdzie do historii polskiego żużla – powiedział Andrzej Witkowski.

W międzynarodowej stawce 16 najlepszych zawodników na świecie, którzy wezmą udział w LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym, znajdzie się aż czterech Polaków: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Maciej Janowski i startujący z „dziką kartą” Tomasz Gollob. Po EURO 2012 i Mistrzostwach Świata w Siatkówce, SGP na Stadionie Narodowym ma szansę stać się kolejnym wielkim  wydarzeniem, które pokaże potencjał Polski i Warszawy. Wydarzeniem, które potwierdzi, że jesteśmy krajem nowoczesnym i potrafiącym zorganizować imprezę sportową na najwyższym światowym poziomie.  

Tomasz Półgrabski, Prezes Zarządu PL.2012+ uważa, że zorganizowanie LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix na Stadionie Narodowym jest wyzwaniem dla tego obiektu, jednego z najnowocześniejszych stadionów w Europie. – Od czasu Euro 2012 ciężko pracowaliśmy nad tym, aby sprowadzić na Stadion Narodowy najważniejsze wydarzenia i imprezy sportowe. W kraju, gdzie żużel jest jednym z naszych sportów narodowych po prostu musieliśmy go mieć na Stadionie Narodowym. Cieszymy się na współpracę z PZM oraz BSI Speedway, bo możemy pokazać niezapomniane show fanom z całej Polski i całego świata – powiedział Tomasz Półgrabski. – To będzie pierwsza runda FIM Speedway Grand Prix rozgrywana w Polsce na stadionie w pełni zadaszonym. Kibice mogą rezerwować bilety z całkowitym zaufaniem, że impreza się odbędzie, niezależnie od pogody zobaczą świetny żużlowy wieczór w niesamowitej atmosferze – dodał Tomasz Półgrabski.
Ceny biletów

KAT. I – 49 PLN
KAT. II – 59 PLN
KAT. III – 69 PLN
KAT. IV - 79 PLN
KAT. V – 79 PLN
KAT. VI – 89 PLN
KAT. VII – 99 PLN
VIP – 850 PLN

Bilety będą dostępne na stronie www.kupbilet.pl oraz w punktach dystrybucji bezpośredniej: Empik i STS.
Link skrócony: www.stdn.pl/e8cb7