Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE na Narodowym

29 stycznia 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie 7 i 8 lutego swoją ofertę po raz pierwszy w tym roku zaprezentują deweloperzy, spółdzielnie mieszkaniowe, banki i pośrednicy kredytowi.

W ofercie wystawców m.in.: mieszkania spełniające kryteria rządowego programu Mieszkanie dla Młodych oraz bankowe oferty finansowania zakupu mieszkania także i w tym programie, badanie wstępnej zdolności kredytowej, pomoc w wypełnieniu wniosku oraz informacje o wymaganych dokumentach potrzebnych do rozpatrzenia wniosku, ocena ryzyka zakupu mieszkania.

Wykłady, warsztaty, bezpłatne porady

Część wystawiennicza jest uzupełniona programem merytorycznym: wykładami, specjalistycznymi poradami, raportami nt. rynku mieszkaniowego. 
W trakcie wykładów nie zabraknie dużej porcji wiedzy z zakresu prawa, szczególnej uwadze polecane są spotkania poświęcone umowie deweloperskiej w świetle przepisów prawa w tym klauzulom niedozwolonym. Omawiane będą także: tajemnice kredytu mieszkaniowego, rozliczenia podatkowe przy sprzedaży i najmie nieruchomości i bezpieczny zakup nieruchomości na rynku wtórnym - dlaczego w wyborze lokum warto skorzystać z pomocy pośrednika.

W Strefie Porad na potrzebujących czekać będzie sztab konsultantów. Funkcjonować będą punkty doradcze: porady finansowe, podatki, prawo, zakup mieszkania na rynku wtórnym, wycena nieruchomości, architektura wnętrz i stylizacja. Z projektantami wnętrz odwiedzający targi unikną błędów przy projektowaniu własnego mieszkania, dowiedzą się ile kosztuje wykończenie wnętrza nowego mieszkania i jak nowe technologie zmieniają przestrzeń życiową, poznają sprytne rozwiązania dla małego mieszkania i przyszłość wnętrz mieszkalnych. W stoisku Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami można uzyskać porady prawne i poznać zakres czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także zorientować się w bieżącej sytuacji na wtórnym rynku mieszkaniowym.

Warszawski rynek mieszkaniowy na celowniku, czyli jakich mieszkań poszukują klienci

Murator EXPO, czołowy organizator targów mieszkaniowych śledzi od lat na największych warszawskich Targach Mieszkaniowych zmieniające się preferencje i wymagania klientów. Na trzech ubiegłorocznych edycjach targów (kwiecień, wrzesień, listopad) ocenie poddane zostały, m.in.: atrakcyjność poszczególnych lokalizacji, sposoby finansowania zakupu mieszkania czy skuteczność prowadzonych przez deweloperów działań marketingowych. Badane były także kluczowe kryteria wyboru przy zakupie mieszkania. Badanie było realizowane na próbie celowej, metodą wywiadów bezpośrednich.

Respondenci w zdecydowanej większości (66,2%) deklarowali, że na targach poszukują mieszkania, 18,8% osób poszukiwało domu, a 15% jeszcze nie sprecyzowało swoich oczekiwań. Niemal połowa poszukujących mieszkania (47,2%), chce zdecydować się na M3, a niecałe 40% na mieszkanie dwupokojowe. Co dziesiąta osoba odwiedzająca targi szuka kawalerki. Najmniej osób poszukuje mieszkań czteropokojowych (2,6%). Ponad połowa spośród osób, które na targach poszukiwały mieszkania, szuka takiego które ma wielkość 41-60 metrów kwadratowych. Zdecydowanie największą popularnością wśród uczestników targów cieszą się nowe inwestycje. Najwięcej osób wskazało, że poszukuje mieszkania/domu wyłącznie na rynku pierwotnym (41,4%). Duża liczba respondentów, mimo że skupia się na rynku pierwotnym nie zrezygnowała całkowicie z wtórnego (33,5%). 

Dla badanych uczestników targów mieszkaniowych najistotniejsze przy wyborze nieruchomości są dwa czynniki – dobry stosunek jakości do ceny (63,6% wskazań) oraz lokalizacja inwestycji (34%).  
 
Wśród badanych przeważały kobiety (53%), osoby młode - niemal 40% badanych stanowiły osoby w wieku 15-29 lat, co piąty uczestnik targów (21,1%) jest w wieku 30-34 lat a co dziesiąty (10,5%) 20-25 lat. Największy odsetek stanowili single (34,2%). Druga pod względem wielkości grupę stanowiły młode małżeństwa (28,9%). 

Realizację i kontrolę nad badaniem Murator EXPO powierzył spółce WYG PSDB, wchodzącej w skład brytyjskiej grupy notowanej na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, marki z pięćdziesięcioletnią tradycją w zakresie doradztwa społeczno-ekonomicznego, biznesowego oraz inżynieryjnego. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest portal muratorplus.pl 

Plebiscyt Publiczności

Dwóm ubiegłorocznym edycjom Targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE: wrześniowej i listopadowej towarzyszył Plebiscyt „Ulubieniec Publiczności”. Celem Plebiscytu było wyłonienie budynku uznanego przez targową publiczność za najpiękniejszy. Dzięki nowej formie prezentacji oraz dodatkowym informacjom o projekcie głosujący dokonywali wyboru nie tylko ze względów estetycznych. Każde zgłoszenie budynku zawierało: prezentację dwóch elewacji, rzut dwóch mieszkań dominujących w tej inwestycji, liczbę mieszkań w budynku, powierzchnię netto mieszkań, jak również informacje: o lokalizacji wraz z jej nazwą, o terminie zakończenia budowy oraz link do strony internetowej dewelopera.

Faworytem 47. edycji targów decyzją publiczności została inwestycja Dom Development: Żoliborz Artystyczny. Zdaniem uczestników Plebiscytu: Żoliborz Artystyczny jest zaprojektowany dla ludzi i z myślą o nich. Ma wrażliwą duszę ukrytą pod masywnym pancerzem. Śnieżna biel elewacji zmienia budynek w zwartą, eteryczną całość. Projekt ma w sobie coś wizjonerskiego, coś odważnego, a więc coś, czego potrzeba Warszawie. 

Natomiast Publiczność 48. edycji Targów, obdarzyła tym tytułem inwestycję firmy BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane: Bluszczańska Ogrody, określając ją mianem: słonecznych ogrodów Stołecznego Miasta.

WSTĘP NA TARGI
7 i 8 lutego (sobota-niedziela) w godzinach: 10.00-17.00
STADION NARODOWY, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1
Dogodne wejście bramami 1, 2 oraz 11

Odwiedzający otrzymają m.in.: Raport „Mazowieckie Inwestycje Mieszkaniowe” z obszernym działem prezentującym inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Warszawy i okolic, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy, kontakt do biura sprzedaży i wizualizację budynku, a także mapy inwestycji mieszkaniowych w Warszawie i okolicach.

Link skrócony: www.stdn.pl/1b0c6

Co o tym sądzisz?