Z PGE Narodowego na Rotax Grand Final

12 listopada 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Portimao jest w tym tygodniu światową stolicą kartingu! Obecny tam Polak Łukasz Bartoszuk w kwalifikacji zajął 8 lokatę w kategorii DD2 Max, w której startowało 70 zawodników. W Portugalii trwają treningi przed największą imprezą kartingową świata - Rotax Grand Final - już w sobotę rozegrany zostanie finał światowy w kartingu profesjonalnym!

Instruktor toru Kartingowy Narodowy na stadionie PGE Narodowy Łukasz Bartoszuk został Mistrzem Polski 2015 w kat. DD2 Max i tym samym zdobył bilet na Grand Final. Na co dzień Łukasz prowadzi indywidualne szkolenia kartingowe na torze na stadionie PGE Narodowym, który po przerwie zimowej wystartuje ponownie wiosną 2016. Obecnie prowadzi zajęcia w ramach szkółki gokartowej dla dzieci na całorocznym torze F1Karting.

Starty w kartingu rozpoczął po ukończeniu 14. roku życia. Pomimo krótkiej kariery zawodniczej, po dwóch sezonach startów w 2012 roku wywalczył tytuł II wicemistrza a w 2013 roku został I wicemistrzem Polski w klasie Senior Max. Talent, ciężka praca, upór i cierpliwość doprowadziły Bartoszuka do tytułu Mistrza Polski w 2015 r.

Impreza Rotax Max Challenge Grand Final, w której Polak bierze udział startując w zespole kartingowym F1Karting Team, to spotkanie najbardziej utalentowanych kierowców z całego świata. Każdy zawodnik ma równe szanse, gdyż wyścig odbywa się na nowym sprzęcie, który każdy z zawodników losuje.

To najszybciej rozwijająca się seria kartingu profesjonalnego na świecie z ponad 30-letnim doświadczeniem, która skupia miliony widzów.

Wielu z obecnych kierowców F1 rozpoczynało swoją przygodę od startów w serii Rotax, m.in. Max Verstappen, Will Stevens, Esteban Gutierrez, Robert Kubica. Trzymamy kciuki za to, by obok tych nazwisk pojawił się wkrótce Łukasz Bartoszuk – startujący w tym tygodniu w finale światowym Rotax Max Challenge Grand Final.

Bieżące informacje na temat otax Max Challenge Grand Final można śledzić m.in. na oficjalnym profilu wyścigów w serwisie Facebook.

Co o tym sądzisz?