Mecz otwarcia Eurovolley Poland 2017 na PGE Narodowym

22 grudnia 2016
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Podczas czwartkowego spotkania z mediami Jakub Opara – Prezes Zarządu PL.2012+, operatora PGE Narodowego i Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Podpisali list intencyjny w sprawie organizacji na reprezentacyjnym stadionie Ceremonii i Meczu Otwarcia Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017.

— Jestem bardzo szczęśliwy, że zapadła decyzja o organizacji meczu otwarcia mistrzostw Europy na PGE Narodowym. Będzie to spektakularne wydarzenie i mam nadzieję, że PGE Narodowy przyniesie szczęście siatkarzom, podobnie jak jest w przypadku piłkarzy. Zbudowane zostaną dotatkowe trybuny na około  osiem tysięcy widzów. W ten sposób zapewne pobijemy rekord frekwencji. Mecz może zobaczyć będzie mogło nawet siedemdziesiąt tysięcy widzów.  Wierzę, że przedsięwzięcie to zakończy się sukcesem organizacyjnym, frekwencyjnym i sportowym. Mam nadzieję, że tak jak podczas mistrzostw świata sprzed dwu lat polscy siatkarze rozpoczną w PGE Narodowym drogę na najwyższy stopień podium w Krakowie — powiedział Jakub Opara, Prezes Spółki 2012+, operatora PGE Narodowego.  

— Bardzo się z tego cieszymy. Chcielibyśmy pobić rekord liczby widzów obecnych na trybunach podczas siatkarskiego meczu. To będzie dla nas wielkie wydarzenie, ale także poważne wyzwanie logistyczne. Podołamy, bowiem mamy już doświadczenie sprzed dwu lat Zagramy tak, jak na otwarcie pamiętnych, szczęśliwych Mistrzostw Świata 2014 z Serbią. Wówczas zaczęliśmy turniej od zwycięstwa i zakończyliśmy złotem. Niech zatem ta historia się powtórzy — powiedział Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.

— Ceremonię i Mecz Otwarcia mistrzostw świata na Stadionie Narodowym oglądałem wówczas w telewizji i byłem pod ogromnym wrażeniem tego wydarzenia. To był wielki spektakl. Teraz jestem bardzo szczęśliwy, że będę miał zaszczyt wziąć udział w takiej ceremonii, takim meczu. To naprawdę kapitalny pomysł i promocja siatkówki — dodał Ferdinando De Giorgi, selekcjoner Reprezentacji Polski.

24 sierpnia 2017 roku na Stadionie PGE Narodowy - Ceremonią i Meczem Otwarcia zainagurowane zostaną CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn - EUROVOLLEY POLAND 2017.

Stadion PGE Narodowy po raz drugi będzie areną wydarzenia siatkarskiego najwyższej rangi. Po raz pierwszy w historii światowej siatkówki, oficjalne spotkanie o punkty międzynarodowego turnieju mistrzowskiego odbyło się 30 sierpnia 2014 roku i było otwarciem FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. 

PGE Narodowy dowodzi, że jest obiektem bardzo uniwersalnym. Odbywają się tutaj wydarzenia sportowe najwyższej rangi, różnych dyscyplin. Między innymi zawody żużlowe, lekkoatletyczne i naturalnie piłkarskie to dowód, że ten obiekt ma walory nie do przecenienia. Trzeba też pamiętać, że PGE Narodowy jest miejscem wielu wydarzeń niesportowych i z tych wyzwań również wywiązuje się znakomicie.

Projekt zorganizowania Ceremonii i Meczu Otwarcia EUROVOLLEY POLAND 2017 spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym oraz przychylnością Ministerstwa Sportu i Turystyki. Entuzjastycznie przyjęty został również przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej.

Dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej, jako bezpośredniego organizatora EUROVOLLEY POLAND 2017 Ceremonia i Mecz Otwarcia EUROVOLLEY POLAND 2017 to ogromne wyzwanie logistyczne. Tak, jak w roku  2014 na płycie PGE Narodowego staną trybuny okalające boisko dla kilku tysięcy osób. Doświadczenia zdobyte podczas poprzedniego wydarzenia pozwolą na przygotowanie jeszcze bardziej optymalnej infrastruktury, spełniającej oczekiwania wielotysięcznej widowni.

Na trybunach wokół boiska i stadionu zasiądzie około 60 000 kibiców. Sprzedaż biletów planowana jest na luty przyszłego roku. Dla kibiców na Stadionie PGE Narodowy przygotowana zostanie atrakcyjna Ceremonia Otwarcia z udziałem znakomitych artystów a w Meczu Otwarcia zmierzą się, tak jak w roku 2014 Polska z Serbią.