Polscy żużlowcy trenowali w górach

31 stycznia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Piotr Pawlicki zakończyli pobyt na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szklarskiej Porębie. Zobacz materiał video ze zgrupowania.

Czwórka polskich reprezentantów, którzy wystartują w tegorocznym cyklu Grand Prix jest zdania, iż wysiłek włożony w ćwiczenia zaprocentuje na torze. Ich poczynania na stoku i w sali gimnastycznej śledziła kamera PZMtv. Jak polscy reprezentanci w cyklu Grand Prix oceniają pobyt w Szklarskiej Porębie? – Poznałem dużo nowych ćwiczeń, wywiozłem ze zgrupowania cenne doświadczenia – powiedział Maciej Janowski, który mocno zmienił się w ostatnim okresie pod względem fizycznym (waga, kolor włosów). – PGE Narodowy w tamtym roku przysporzył nam wiele emocji. Jestem przekonany, że w tym roku całe trybuny będą biało-czerwone. Nasza piątka, bo do tego grona dołączy jeszcze ktoś z dziką kartą, powalczy o podium – dodał.

W Szklarskiej Porębie zawodnicy przygotowywali się nie tylko do trudnego sezonu w cyklu Grand Prix, który zostanie zainaugurowany 29 kwietnia w słoweńskim Krsko, ale także do rywalizacji w rozgrywkach ligowych oraz Drużynowym Pucharze Świata – Przyjechaliśmy, żeby fajnie przepracować czas, w tydzień nie da się przygotować do sezonu, trzeba poświęcić temu wiele miesięcy, ja dużo zmieniłem w swoich przygotowaniach w stosunku do sezonu 2016 – powiedział Piotr Pawlicki.

Rozgrywki PGE Ekstraligi ruszają 16 i 17 kwietnia. 13 maja czeka nas drugi turniej Grand Prix w sezonie 2017 na PGE Narodowym w Warszawie – Wszystkie treningi była dobrze zorganizowane przez trenerów. Nudy nie było i teraz czekamy już tylko na to, aby w marcu spróbować pierwszych startów na torze – przyznał Bartosz Zmarzlik. – Jesteśmy na tym etapie, że ciężki trening przyda się nam w trudach nadchodzącego sezonu – dodał Patryk Dudek.

Zobacz relację video ze zgrupowania w Szklarskiej Porębie!