https://pgen.pl/assets/cache/e86cb88ec254ab9593a25afca0213c12_750_319_optim.jpg
Orlen Warsaw Marathon 2017

Już w ten weekend kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathon - największej imprezy biegowej w Polsce. W czterech edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 130 tysięcy biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 roku.

Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz na 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. ORLEN Warsaw Marathon to nie tylko frekwencyjny sukces i uznanie biegaczy. W 2016 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) przyznało biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label, doceniając wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

ORLEN Warsaw Games to nowe, niespotykane w skali kraju wydarzenie sportowe, w którym uczestniczyć będzie mógł każdy, bez względu na wiek i poziom swojej aktywności sportowej. Unikalne atrakcje powiązane z najbardziej popularnymi dyscyplinami sportu w Polsce pozwolą przybliżyć uczestnikom zasady obowiązujące w poszczególnych konkurencjach i sprawdzić swoje predyspozycje do ich uprawiania. To wszystko pod czujnym okiem mistrzów olimpijskich, członków Grupy Sportowej ORLEN.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.orlenmarathon.pl.

Źródło: www.orlenmarathon.pl

Link skrócony: www.stdn.pl/74e2d

Co o tym sądzisz?