Puchar Polski: Lech Poznań i Arka Gdynia zagrają w meczu finałowym

20 kwietnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Już za niecałe dwa tygodnie poznamy zwycięzcę rozgrywek Pucharu Polski 2017. W finale na PGE Narodowym spotkają się Lech Poznań z Arką Gdynia.

10 kwietnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie gospodarza finału Pucharu Polski, którym został Lech Poznań. Losowanie przeprowadził Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki. Na sędziego głównego meczu finałowego wybrany został Tomasz Musiał z Krakowa.

Oprócz finału Pucharu Polski, rozegrany zostanie turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Turniej istnieje od 17 lat i jest największą imprezą piłkarską dla dzieci w Polsce i w Europie, w której do tej pory wzięło udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. 

Puchar Polski to cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane co roku przez Polski Związek Piłki Nożnej, pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dla polskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych). Zdobywca tytułu otrzymuje prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA oraz Superpucharze Polski. Od sezonu 2013/2014 mecze finałowego rozgrywane są na PGE Narodowym w Warszawie.
Źródło: www.pzpn.pl