Ogarnij inżynierię na PGE Narodowym

22 maja 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Chcesz poznać tajemnice projektowania i druku 3D? A może wolisz sprawdzić jak można wprawić w ruch wiatrak, sprawić by dźwigał on ciężary i jak pozyskać z niego energię elektryczną? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz już w tę sobotę na PGE Narodowym.

Wydarzenie "Ogarnij Inżynierię z PGE Narodowym" jest edukacyjne i skierowane do wszystkich mieszkańców Warszawy. Celem jest pobudzanie wyobraźni i budowanie zainteresowania inżynierią i naukami ścisłymi, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. White Star Foundation od 2007 roku wspiera inicjatywy not-for-profit, które pomagają dzieciom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Cztery z nich stały się niezależnymi fundacjami not-for-profit działającymi w Polsce pod egidą White Star Foundation Group: Big Brothers Big Sisters of Poland, Family for Family, Katalyst Engineering i Katalyst Education. Katalyst Engineering prowadzi program "Ogarnij Inżynierię". To bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

Program Ogarnij Inżynierię z PGE Nardowym ma być kluczowym wydarzeniem. Dodatkowo swoje działania zaprezentują inne działające w ramach White Star Foundation. Wydarzenie zostanie podzielone na 2 strefy:

Strefa główna: Ogarnij inzynierię - zawierająca stoiska:
  • ENERGIA - budowanie obwodów zamkniętych przy użyciu przewodów, diod, żarówek, oprawek, prądnic na korbkę oraz przetwarzanie energii przy użyciu prądnic baterii.
  • WIATR - wykonywanie doświadczeń związanych z wiatrem - konstrukcja dźwigu wiatrowego i ważenie obciążenia, który jest on w stanie unieść, budowanie turbin wiatrowych i mierzenie, ile energii elektrycznej można wygenerować za jego pomocą. Składanie przyrządu do pomiaru siły, prędkości i kierunku wiatru i sprawdzenie, jak działają i co wskazują.
  • DRUK I MODELOWANIE 3D –Projektowanie modeli 3D oraz drukowanie modeli na drukarce 3D
  • POWIETRZE - Sprawdzenie ile waży powietrze, dzięki wykorzystaniu pojemnikiów próżniowych i wag jubilerskich oraz odkrywanie ciśnienia powietrza.
  • MAPA KARIER – dzięki stoisku będzie można poznać zawody przyszłości
  • MATEMATYKA - zabawy matematyką z Pi-stacją.
Strefa ucząca odpowiedzialności społecznej dzieci i dorosłych. Za tę strefę odpowiedzialne będą dwie fundacje:
  • Family for Family, w ramach programu Fundacji dzieci pomagają
  • Big Brothers Big Sisters of Poland, która prowadzi program mentorski dla dzieci. 
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, rozpoczecie o godzinie 11.00. Planowane zakończenie o godzinie 14.00. Wejście bramą nr 1 (Tunel Królaka, od alei Zielenieckiej). Wydarzenie odbędzie się na poziomie nr 2 (Centrum Konferencyjne), sala Amsterdam.

Co o tym sądzisz?