Sześć lat PGE Narodowego

29 stycznia 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Blisko dziewięć milionów gości, setki najlepszych wydarzeń całostadionowych i tysiące wydarzeń biznesowych - PGE Narodowy kończy sześć lat. W tym czasie arena gościła wielokrotnie Reprezentację Polski w piłce nożnej oraz inne duże wydarzenia jak koncerty gwiazd światowego formatu, Szczyt Klimatyczny COP-19, Szczyt NATO, mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska w 2014 i Mistrzostw Europy w 2017 roku, a nawet Halowy Puchar Świata w Windsurfingu.

— Naszym głównym założeniem jest ciągłe tworzenie miejsca otwartego, które każdego dnia nie tylko przyciąga tysiące gości, ale także inspiruje ich do działania. Dlatego nieustannie otwieramy się na nowe formaty wydarzeń oraz tworzymy nowe możliwości spędzania czasu wolnego — mówi Jakub Opara, Prezes Zarządu Spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.

Koncerty, mecze piłki nożnej, imprezy motoryzacyjne, czyli największe wydarzenia odbywające się przy pełnych trybunach nie są jedynymi atrakcjami, którymi każdego dnia żyje PGE Narodowy. Arenę codziennie można zwiedzać wybierając się na wycieczkę z przewodnikiem. Można także uczestniczyć w organizowanych w ramach CSR bezpłatnych zajęciach sportowych i edukacyjnych. Operator PGE Narodowego dba także o dostarczanie innych stałych atrakcji, stąd właśnie takie projekty jak Zimowy Narodowy, Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO, czy wcześniejsza Wielka Makieta Kolejowa. A już w tym roku do użytku gości oddana zostanie jedna z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce.

Z okazji szóstych urodzin PGE Narodowego na elewacji areny rozbłyśnie dziś napis "Jestem z Wami 6 lat".
PGE Narodowy to także miejsce biznesu. To tutaj od sześciu lat odbywają się najbardziej prestiżowe konferencje, gale czy targi. Arena gości m.in. Warszawskie Targi Książki, Absolvent Talent Days czy Audio Video Show. Centrum Konferencyjne PGE Narodowego, będące jednym z największych kompleksów tego typu w Warszawie, może w sześciu salach pomieścić około 2 tys. osób. Dzięki temu jest często wybierane przez organizatorów dużych kongresów, ale także przez firmy urządzające spotkania dla swoich pracowników czy klientów.

— Umiejętne łączenie wszystkich tych elementów sprawia, że stadion żyje codziennie różnorodnymi wydarzeniami sportowymi, społecznymi i biznesowymi, a to pozwala na odnoszenie zarówno sukcesów frekwencyjnych, jak i finansowych — podkreśla Jakub Opara. — Właśnie dzięki takiemu myśleniu o PGE Narodowym jak o jednej tkance, która jest domem wielu lini biznesowych, jesteśmy w stanie co roku odnosić tak imponujący sukces.

Rok 2017 został zamknięty z rekordową frekwencją - arenę odwiedziło 2 119 370 osób. Tymczasem kalendarz wydarzeń na rok 2018 zapowiada się równie emocjonująco. Goście PGE Narodowego będą mieli okazję spotkać swoich idoli podczas najprawdopodobniej czterech koncertów, w tym Eda Sheerana oraz gwiazd Roztańczonego PGE Narodowego. Nie zabraknie też sportowych emocji: tradycyjnie 2 maja odbędzie się mecz finałowy Pucharu Polski, a 12 czerwca odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Polski i Litwy. W maju kibiców rozgrzeją 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland oraz Boxing Night 14 "Narodowa Gala Boksu".