Narodowy Kongres Rodziny na PGE Narodowym

21 marca 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Jednym z elementów oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Życia jest Narodowy Kongres Rodziny, który 21 marca odbył się pod hasłem: „Niepodległa, Rodzinna”. Na PGE Narodowym z tej okazji zgromadzili się liderzy życia społecznego i politycznego. 

W kongresie wzięli udział m.in. prezes fundacji Narodowego Dnia Życia Jacek Sapa oraz wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło.

– Rodzina powinna być w centrum zainteresowania rządzących. Rodzinę należy wspierać, ale w nią nie ingerować. Największą wartością są polskie rodziny. W roku niepodległościowym powinniśmy szczególnie myśleć o rodzinie i pokazać Europie oraz światu, że polska rodzina ma szczególne znaczenie – podkreślała wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło, która objęła wydarzenie honorowym patronatem. 

Narodowy Kongres Rodziny to największy kongres w Polsce poświęcony sprawom dotyczącym rodziny. To druga edycja tego wydarzenia zorganizowana na PGE Narodowym. O rodzinie rozmawiano w kontekście 100-lecia niepodległości Polski. 

Hasło "Niepodległa, Rodzinna" to przypomnienie prawd nieuświadomionych, że rodzina to miejsce budowania bezpieczeństwa, przedsiębiorczości, odpowiedzialności, odwagi, męstwa, aktywności społecznej i wielu innych cnót, które tworzą silną społeczność obywatelską. 

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia.