Jak widzi pijany kierowca? Kampania społeczna policji

22 marca 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Jaką widoczność ma kierowca pod wpływem alkoholu? Dzięki zastosowaniu specjalnych alkogogli uczestnicy nietypowej konferencji prasowej stołecznej policji, mogli na własnej skórze się o tym przekonać. 

Na terenach PGE Narodowego policjanci przeprowadzili specjalne szkolenie, mające na celu uświadomić innym, jak wielkie zagrożenie stanowią na drogach pijani albo będący pod wpływem środków odurzających kierowcy. Przy użyciu alkogogli, czyli specjalnych okularów pokazujących stan widoczności odurzonej osoby, każdy mógł zobaczyć, jak działają nasze zmysły po wypiciu alkoholu. 

Policyjni eksperci szkolili także uczestników z wyprowadzania pojazdu z poślizgu. Do tego celu wykorzystano samochód wyposażony w troleje. Kierowanie takim pojazdem już na pierwszym biegu daje wrażenie jazdy po śliskiej nawierzchni z prędkością około 70-80 km/h.

Polskie drogi wciąż należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej. Polska jest na przedostatnim miejscu w Europie pod względem liczby ofiar śmiertelnych w przeliczeniu na milion mieszkańców. Tylko w 2017 roku w Polsce doszło do 33 tys. wypadków, w których zginęło około 3 tys. osób.

Kampania ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa na polskich drogach. W tym roku z inicjatywy Komendy Stołecznej Policji i Okręgowego Inspektoratu SW w Warszawie zorganizowano jej drugą edycję. 

Źródło: www.policja.pl