Konferencja prasowa inaugurująca Dobrą Aukcję

25 kwietnia 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

25 kwietnia na PGE Narodowym odbyła się konferencja charytatywnego projektu Fundacji Hospicjum Onkologiczne. Spotkanie poprowadził Michał Pol, a wzięli w nim udział m.in. Stefan Szczepłek i Stefan Majewski.

Konferencja prasowa oficjalnie rozpoczęła realizację projektu Dobra Aukcja. Symbolicznie zainicjowali go przedstawiciele FHO i PZPN-u, uruchamiając aukcje na portalu charytatywni.allegro.pl. Począwszy od 25 kwietnia, przez miesiąc licytowana będzie unikatowa piłka z 1977 r. oraz inne przedmioty związane z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Finałem Dobrej Aukcji będzie gala w Hotelu Marriott Warszawa, którą 10 czerwca 2018 r. poprowadzi Dariusz Szpakowski. Oprócz wręczenia wylicytowanych w Internecie przedmiotów, odbędzie się na żywo aukcja piłki z autografami reprezentantów Polski na mundial w Rosji. Wśród zaproszonych gości będą m.in. piłkarze z lat 70. oraz obecnej reprezentacji.

Dobra Aukcja to projekt fundraisingowy, którego głównym celem są licytacje w Internecie. Motywem przewodnim tej edycji jest Reprezentacja Polski w piłce nożnej. Najważniejszym przedmiotem aukcji będzie futbolówka z podpisami piłkarzy z igrzysk w Montrealu (1976) i mundialu w Argentynie (1978). Tegoroczne mistrzostwa oraz 40-lecie rozgrywek w Argentynie to idealna okazja do świętowania i wspominania, ale również do pomocy potrzebującym.

Na aukcji będzie można wylicytować unikatową piłkę z podpisami polskiej kadry z lat 70. Jest to nieprawdopodobny okaz kolekcjonerski: wyprodukowana w 1977 r., nosi podpisy reprezentantów Polski w piłce nożnej z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu z 1976 r. i Mistrzostw Świata w Argentynie z 1978 r. Znajduje się na niej 19 autografów m.in. Kazimierza Deyny, Zbigniewa Bońka, Adama Nawałki czy Jacka Gmocha. Absolutny biały kruk!

Wśród pozostałych przedmiotów wystawionych na licytację są m.in.: koszulka Reprezentacji Polski z autografami, rękawice Łukasza Fabiańskiego z autografem, książka z autografem Kuby Błaszczykowskiego i mecz Polska - Litwa od kulis na PGE Narodowym.

Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa można wspierać także poprzez wpłatę 5 zł na konto, zakup wirtualnej cegiełki lub wystawienie własnego przedmiotu na licytację. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zwiększenie ilości sprzętu medycznego oraz rozwój programu Hospicjum Plus.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne od 28 lat niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej potrzebują troski, serdeczności i poczucia bezpieczeństwa. FHO dba o godne życie każdego człowieka i pomaga cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres. W skali roku fundacja otacza bezpłatną opieką ponad 3300 pacjentów oraz ich rodziny.

Informacje o licytowanych przedmiotach można znaleźć na stronie: http://dobraaukcja.pl/.